mężczyzna z rakiem jelita grubego
fot. https://unsplash.com/ Piron Guillaume
Autor Natalia Niewczas - 17 Sierpnia 2020

Porażające słowa lekarza. Dwa dni przed diagnozą usłyszał, że jest zbyt młody na raka

Mężczyzna niepokoił się występowaniem dokuczliwych objawów. Nawracający ból brzucha postanowił skonsultować z lekarzem. Z racji stosunkowo młodego wieku pacjenta medyk nie zachował onkologicznej czujności. Tak zaczęła się długa zdrowia Marka do wyzdrowienia.

Mężczyzna od pewnego czasu obserwował w pracy swego ciała pewne nieprawidłowości - silne bóle w okolicach jamy brzusznej i brak regularnych wypróżnień ostatecznie skłoniły go do zasięgnięcia porady fachowca. Mark dwukrotnie zasięgał lekarskich opinii - usłyszał dwie różne diagnozy, z czego żadna z nich nie była właściwa.

Cały szpital zamknięty. Zakażenie wśród personeluCały szpital zamknięty. Zakażenie wśród personeluCzytaj dalej

Mężczyzna nie miał pojęcia, jak ciężko jest chory

Dopiero kilka dni później, gdy ból mężczyzny osiągnął swe apogeum, a żona Marka Newberry, Sophie, zmusiła małżonka do zgłoszenia się na ostry dyżur, szokująca prawda ujrzała światło dzienne. Badania wykazały, że wcześniej podejrzewane przez lekarzy wrzody i kolki nie stanowią bezpośredniej przyczyny dolegliwości. W organizmie mężczyzny od dawna rozwijała się groźna choroba onkologiczna.

Jak podaje portal parenting.pl, wieść o raku jelita grubego dosłownie zwaliła rodzinę Marka z nóg. Jego stan był bardzo poważny, a zaawansowane stadium choroby tylko pogorszyło sytuację; konieczna okazała się interwencja chirurga i chemioterapia. Mark zwrócił się do udzielającego mu wcześniej porady lekarza rodzinnego - jak się okazało, internista wykluczył złośliwy nowotwór z racji stosunkowo młodego wieku pacjenta. W chwili postawienia diagnozy mężczyzna miał 38 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa lekarza. Dwa dni przed diagnozą usłyszał, że jest zbyt młody na raka
2. Kierowco, od tych stacji paliw trzymaj się z dala. UOKiK ujawnił, że "chrzczą" paliwo

Z żadnym nowotworem złośliwym nie ma żartów. Choć rak jelita grubego najczęściej dotyka osób po 50 roku życia, nie oznacza to, że nie może wystąpić w przypadku osób młodszych. Złośliwy guz tego narządu należy do powodujących najwięcej zgonów chorób onkologicznych w Polsce. Stale rosnącą, przerażającą statystykę może powstrzymać prawidłowa profilaktyka.

Oprócz podstawowego dbania o aktywność fizyczną i zdrową dietę, w przypadku raka jelita grubego kluczowe znaczenie ma poddanie się okresowemu badaniu. Kolonoskopia wykonana raz w ciągu całego życia pacjenta zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworu złośliwego jelita nawet do 90%.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przykre wiadomości spod Warszawy. Niestety, zagrożone są dzieci
  2. Prawie każdy z nas musiał płacić. Zapadł przełomowy wyrok, nagle wszystko się zmieni?
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł