Przez popularny nawyk wylądował na stole operacyjnym. Przez lata nie wiedział, co mu dolega

Męzczyzna ze stalówką od długopisu w tchawicy
pixabay.com/sasint
Autor Barbara Bujar17.11.2020

Do szpitala w Chinach trafił 40-letni mężczyzna, który od dłuższego czasu zmagał się z silnym kaszlem i problemami w oddychaniu. Lekarze od razu rozpoczęli diagnostykę i przystąpili do niezbędnych badań. W pewnym momencie odkryli, że w tchawicy chorego znajduje się ciało obce. Mężczyzna połknął je prawie 20 lat temu.

O niecodziennym zdarzeniu z udziałem 40-letniego mężczyzny informuje Wirtualna Polska. Mieszkaniec Xi'an w prowincji Shaanxi w Chinach zgłosił się do szpitala z poważnymi objawami układu oddechowego. Dolegliwości towarzyszyły mu przez prawie dziesięć lat.

Lekarze rozpoczęli od tradycyjnego wywiadu z pacjentem. 40-latek skarżył się na silny kaszel oraz duszności. Zdradził też, że w ostatnich dniach zaczął pluć krwią. Gdy zobaczył ją w swojej wydzielinie, od razu postanowił zgłosić się do szpitala.

Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozęOlaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozęCzytaj dalej

W tchawicy mężczyzny lekarze znaleźli ciało obce. Pacjent połknął je 20 lat temu

Zaniepokojeni lekarze postanowili wykonać pacjentowi tomografię komputerową klatki piersiowej. Mieli nadzieję, że dzięki temu zdiagnozują przyczynę jego dolegliwości. Nie mylili się – w tchawicy mężczyzny znaleźli ciało obce. Chwilę później okazało się, że jest nim stalówka z długopisu.

Przedmiot, który utknął w tchawicy 40-letniego mężczyzny, mierzył około 2 centymetrów. Lekarze natychmiast podjęli decyzję o jego usunięciu. Pacjent został skierowany na zabieg bronchoskopii, polegający na wprowadzeniu cienkiej rurki do gardła. Dzięki temu medykom udało się usunąć stalówkę.

Choć zabieg zakończył się sukcesem, lekarze wciąż nie mogli zrozumieć, jak w tchawicy dorosłego mężczyzny znalazła się część z długopisu. Postanowili zapytać o to pacjenta. Ten zupełnie zaskoczył ich swoim wyznaniem.

Okazało się, że 40-letni mężczyzna zmagał się kiedyś z popularnym nawykiem – kiedy się uczył albo pisał, gryzł stalówkę długopisu. Pewnego razu musiał ją połknąć, jednak kompletnie nie mógł sobie tego przypomnieć. Stwierdził jedynie, że sytuacja mogła mieć miejsce 20 lat temu.

Obecność stalówki w tchawicy pacjenta okazała się przyczyną jego wszystkich dolegliwości. Po zabiegu i okresie rekonwalescencji 40-latek przyznał, że nie odczuwa już ani duszności, ani problemów z kaszlem. Na jego przykładzie lekarze postanowili ostrzec innych.

Zdaniem medyków, którzy przeprowadzili u 40-letniego pacjenta zabieg bronchoskopii, największym zagrożeniem dla układu oddechowego człowieka są właśnie małe przedmioty. Ludzie często połykają je nieświadomie, dlatego nie wiedzą, skąd biorą się u nich niepokojące objawy.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Zacznie się już 18 listopada w tysiącach kościołów na całym świecie. Wierni zaniemówią, wiemy co się dzieje
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Doradca premiera ds. COVID-19 prognozuje, kiedy skończy się epidemia. Doradca premiera ds. COVID-19 prognozuje, kiedy skończy się epidemia. "Sytuacja jest unormowana na bardzo złym poziomie"Czytaj dalej

- Połknięcie guzików, stalówek, monet, koralików czy małych części zabawek uznawane jest za jedną z najczęstszych przyczyn śmierci dzieci poniżej 5. roku życia. Jak się okazuje, niewielkie przedmioty mogą być również niebezpieczne dla dorosłych – przekazuje WP abc Zdrowie.

Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyUwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyCzytaj dalej

p>ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
  2. Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Suczka po adopcji nie może się oderwać od pani. Wideo dosłownie topi serce
  7. Zostało mniej niż 24 godziny, odwrotu nie będzie. ”Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet”, tłumy ruszą pod Sejm

Następny artykuł