Mężczyzna ugryzienie komara
By JJ Harrison - praca własna / CC BY-SA 3.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mosquito_Tasmania_crop.jpg
Autor Klaudia Bochenek - 22 Sierpnia 2020

Zaczęło się od niewinnego ugryzienia komara. Dwa tygodnie później mężczyzna już nie żył

Mężczyzna wylądował w szpitalu po tym, gdy ukąsił go komar. 77-latek zanadto się tym nie przyjmował - niejednokrotnie był pogryziony przez owady. Zaniepokoił się dopiero, kiedy pojawiły się u niego groźne objawy.

Mężczyzna zmarł na skutek ugryzienia komara. Lekarze robili co tylko mogli, aby uratować życie pacjenta. Objawy były jednoznaczne i wskazywały na groźną chorobę należącą do gorączek krwotocznych. Identyczną diagnozę odnotowano u kilkudziesięciu innych osób.

Artur Barciś z mocnym apelem do Polaków. Artur Barciś z mocnym apelem do Polaków. "Czy was niektórych po..." [WIDEO]Czytaj dalej

Mężczyzna zmarł na podstępną chorobę przenoszoną przez komary

77-latek trafił do szpitala po tym, gdy zauważył u siebie niepokojące objawy. Jak donosi agencja "Europa Press", nie był jedyny. Aż 25 osób z regionu Sewilli w Hiszpanii zmaga się z tą samą chorobą - Gorączką Zachodniego Nilu.Z kolei w regionie Andaluzji łącznie odnotowano 35 przypadków. WHO podało, że hospitalizacji wymagały 32 osoby, z czego 6 przebywa na oddziale intensywnej terapii. Statystycznie u 80% zarażonych choroba przebiega bezobjawowo.

- 25 osób przebywa obecnie w szpitalach z diagnozą zapalenia mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, dziewięć osób skierowano na oddziały intensywnej terapii - podaje "Europa Press". 21 sierpnia dziennik "ABC" poinformował o śmierci 77-latka, to pierwsza ofiara wirusowej Gorączki Zachodniego Nilu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
2. Emerytury 2021. Kwoty świadczeń mogą się znacznie zmienić

Gorączka Zachodniego Nilu w większości przypadków przebiega bezobjawowo, jednak po kilku, kilkunastu dniach od ugryzienia może dojść do zapalenia opon mózgowych lub zapalenia mózgu. Wirusa przenosi komar z rodzaju Culex, a rozprzestrzenianiu choroby naturalnie pomaga panujący okres reprodukcji owadów. Komary przenoszą wirusa przez ugryzienie chorych ptaków. Potem najczęściej gryzą ludzi i inne ssaki, bardzo często Gorączka Zachodniego Nilu jest diagnozowana u koni.

W Europie komary przenoszą wirusa "Flavivirus" późnym latem i wczesną jesienią. Jak podaje portal "Poradnik zdrowie", objawy tej choroby to - w przypadku osób, u których wirus da o sobie znać - gorączka, bóle głowy, bóle mięśni, powiększenie węzłów chłonnych, niekiedy wysypka, nudności i wymioty. Najczęściej mało kto wie, że w ogóle przechodził zarażenie. "Flavivirus" najchętniej atakuje osoby o obniżonej odporności, cierpiące na przewlekłe choroby i niestety prowadzi do powikłań takich jak np. zapalenie mięśnia sercowego, paraliż, utrata pamięci, ostre zapalenie wątroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  2. Jarosław Jakimowicz może pożałować. Internauta ujawnił wulgarne wiadomości od gwiazdora, groził mu pobiciem
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł