Mężczyzna nie mył zębów
pixabay.com/Bruno/Germany
Autor Barbara Bujar - 28 Maja 2020

Mężczyzna przez 20 lat nie mył zębów. Dentysta nie mógł uwierzyć własnym oczom

Mężczyzna, który od 20 lat nie mył zębów, postanowił w końcu zadbać o higienę. Z ogromnym problemem jamy ustnej zgłosił się do brytyjskiego programu „Embarrassing Bodies”. Specjaliści byli przerażeni. Konieczne było usunięcie aż 11 zębów.

Mężczyzna zapominał o myciu zębów należącym do podstawowych czynności, o których każdy z nas pamięta na co dzień. Zabieg ten powinno wykonywać się przynajmniej dwa razy dziennie. Skutkuje on nie tylko pięknym uśmiechem, ale gwarantuje też świeży oddech. Przede wszystkim jednak pozwala pozbyć się wielu bakterii z organizmu. Niestety zdarzają się osoby, które zaniedbują higienę swojej jamy ustnej. Przykładem może być 21-latek, który wziął udział w programie „Embarrassing Bodies”.

Nauczanie zdalne zostanie z nami na dłużej? Ważny apel Związku Nauczycielstwa PolskiegoNauczanie zdalne zostanie z nami na dłużej? Ważny apel Związku Nauczycielstwa PolskiegoCzytaj dalej

Mężczyzna od 20 lat nie mył zębów, skutki tego zaniedbania były przerażające

21-letni Jay, który zgłosił się do brytyjskiego show, podzielił się ze światem swoim problemem. Mężczyzna przez prawie całe życie w ogóle nie dbał o swoje uzębienie. Przyrządy takie jak szczoteczka do mycia zębów albo nić dentystyczna były mu kompletnie obce. Po oględzinach stanu jego jamy ustnej, dentyści byli przerażeni.

Decyzję o udziale w programie Jay podjął, kiedy jego zaniedbane zęby zaczęły wypadać. Przyznał, że do tego czasu w ogóle nie przejmował się ich higieną.

- Przez lata jadłem niewłaściwą żywność, piłem wiele napojów gazowanych i naprawdę nie dbałem o zęby – powiedział w programie.

Młody mężczyzna, którego zęby nie tylko zaczęły wypadać, ale były również zniszczone przez próchnicę, zaczął się tego wstydzić. Przyznał, że problem stanowi także barierę w jego marzeniach zawodowych.

- Chciałbym pracować w zawodzie fizjoterapeuty, ale mój kontakt z ludźmi z pewnością nie byłby dla nich czymś miłym. Jestem tym faktem zawstydzony – dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć"

2. Właśnie napłynęła wiadomość o Elżbiecie Jaworowicz. Kultowa prezenterka potwierdziła doniesienia

Dzięki „Embarrassing Bodies” jama ustna Brytyjczyka zyskała nowe życie. Jak podaje portal webniusy.com , specjaliści musieli jednak mocno nad tym popracować. Koniecznym zabiegiem było usunięcie aż 11 zębów, które zastąpione zostały implantami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podejrzane i skandaliczne, klienci Biedronki są zniesmaczeni. Kobieta zajrzała do lodówki z mięsem i nie wytrzymała, po chwili zauważyła co stało obok
  2. Już od dziś w Biedronce do kupienia marzenie każdej kobiety. Cena wyjątkowo niska
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Najbogatszy emeryt dostaje tyle, co Andrzej Duda. Ogromna emerytura, wielu może tylko pomarzyć

Następny artykuł