Michał Urbaniak
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 14.11.2017 Pozegnanie Marka Frackowiaka n/z: URBANIAK MICHAL
Autor Natalia Niewczas - 11 Września 2020

Znany artysta w szpitalu. Bliscy proszą o modlitwę

Michał Urbaniak to znany polski muzyk jazzowy i kompozytor. Niedawno do mediów spłynęły wyjątkowo przykre doniesienia - stan zdrowia mężczyzny uległ nagłemu pogorszeniu. O duchowe wsparcie dla muzyka w trudnych chwilach apelował między innymi jeden z polskich dziennikarzy.

Michał Urbaniak wylądował w szpitalu. Smutne wiadomości przekazano podczas gali rozdania nagród hiphopowych Popkillery. Muzyk miał odebrać jedną z nich za całokształt swojej działalności i wkład w kulturę hip-hop.

Jest w większości polskich domów. Wykryto niebezpieczne skutki uboczne popularnego leku przeciwbólowegoJest w większości polskich domów. Wykryto niebezpieczne skutki uboczne popularnego leku przeciwbólowegoCzytaj dalej

Michał Urbaniak ma problemy ze zdrowiem

Michał Urbaniak nie odebrał nagrody osobiście - ze względu na wymagający hospitalizacji stan zdrowia zrobił to za niego jeden z polskich dziennikarzy. Właśnie wtedy miał zaapelować o duchowe wsparcie dla muzyka i zapoznać uczestników gali z wiadomością tekstową, jaką od niego otrzymał.

Wieści przekazane przez Hieronima Wronę niestety należały do wyjątkowo przykrych. Dziennikarz zawiadomił, że stan zdrowia muzyka jest naprawdę poważny.

- Michał jest w bardzo złej sytuacji zdrowotnej i taka prośba już ode mnie, nie od niego – jeśli ktoś w coś wierzy, to niech tam się pomodli, a jeśli nie wierzy, to niech trzyma za niego kciuki - właśnie te słowa miały paść z ust Hieronima Wrony.


Jak podaje portal onet.pl, wyżej wspomniane informacje trafiły do sieci dzięki dziennikarzowi “Rzeczpospolitej”. Michał Płociński zamieścił w mediach społecznościowych dotyczący sytuacji wpis. Wspominał w nim, że Michał Urbaniak przebywa obecnie w Instytucie Kardiologii w Aninie.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Kaucja za opakowania po napojach sposobem na ekologię i oszczędność. Nowy system nie wymagałby paragonów

Michał Urbaniak zaczynał przygodę z muzyką już w liceum - jego wyborem była szkoła muzyczna. Edukację uzupełnił studiami w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec. To wszechstronnie utalentowany muzyk: szczyci się umiejętnością gry na skrzypcach i saksofonie. Jako pierwszy połączył jazz między innymi z rapem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Wiesław Borowik
  2. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Idealna surówka dla oszczędnych, nic się nie marnuje w naszej kuchni. Zrobisz ją z pozostałości po zupie

Następny artykuł