Michał Wisniewski zmaga się z nieuleczalną chorobą
East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 09.03.2019 Gwiazdy po nagraniu Pytania na Sniadanie n/z: WISNIEWSKI MICHAL
Autor Barbara Bujar - 6 Sierpnia 2020

Michał Wiśniewski od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jest praktycznie niewidoczna

Michał Wiśniewski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego show-biznesu. Oprócz wielu rozterek miłosnych zmaga się także z problemami zdrowotnymi. Wokalista ma już za sobą walkę z rakiem oraz kłykcinami kończystymi. Dodatkowo cierpi z powodu choroby, która będzie towarzyszyć mu do końca życia. Jej objawy są prawie niewidoczne.

Michał Wiśniewski to osoba, którą zna cała Polska. Pod koniec lat 90. wokalista wraz z grupą Ich Troje zawładnął sceną muzyczną, na której prezentował największe przeboje tamtych czasów. Utwory takie jak "Prawo", "Powiedz", "Zawsze z Tobą chciałbym być", czy "Wypijmy za to" do dziś nuci wielu fanów, którzy wiernie śledzą działalność grupy albo po prostu z sentymentem wracają do starych kawałków.

Choć muzyczne pięć minut Wiśniewskiego minęło już dawno, wokalista nadal współpracuje i koncertuje z zespołem. Mężczyzna pojawia się także w mediach, które co jakiś czas relacjonują jego karierę i życie osobiste. Oprócz wielu rozterek i problemów miłosnych, w życiu Wiśniewskiego pojawiają się również te związane ze zdrowiem. Pierwsza diagnoza padła kilka lat temu.

Wykryto mutacje koronawirusa. Naukowcy wyodrębnili szczepyWykryto mutacje koronawirusa. Naukowcy wyodrębnili szczepyCzytaj dalej

Michał Wiśniewski zmaga się z nieuleczalną chorobę. Opowiedział o jej objawach

Lider zespołu Ich Troje od kilku lat musi szczególnie uważać na swoje zdrowie. Mężczyzna przeszedł bowiem operację wycięcia złośliwego guza nowotworowego. Dodatkowo media informowały o jego problemach z kłykcinami kończystymi. Kiedy wydawało się, że organizm wokalisty powoli wraca do siebie, lekarze zdiagnozowali u niego kolejną chorobę. Tym razem okazało się, że jest ona nieuleczalna.

Jak informuje Pomponik, Michał Wiśniewski pierwsze niepokojące objawy zauważył, kiedy rozwodził się ze swoją ówczesną żoną Martą, która publiczności jest jako Mandaryna. Wokalista borykał się wtedy ze stresem oraz nadużywał alkoholu. Te czynniki mogły sprawić, że w jego organizmie rozwinęła się łuszczyca.

- Wydawało mi się, że panuję nad tym faktem, nie mając świadomości, że alkohol potęguje i rozwija łuszczycę, ale lubiłem pić. Później przyszedł okres, kiedy ograniczyłem alkohol, miałem możliwość wyjechać do Jordanii nad Morze Czarne, wszystko się pięknie zagoiło - mówił kilka lat temu.

Niestety, problemy Wiśniewskiego powróciły. Choć mężczyzna już wcześniej konsultował się z lekarzem i stosował odpowiednie maści, w końcu podjął decyzję o rozpoczęciu specjalnego, a przede wszystkim systematycznego leczenia. W trosce o swoje zdrowie zrezygnował też z picia alkoholu, który zdecydowanie nie pomagał mu w walce z chorobą, a jedynie pogłębiał jej rozwój. Dziś łuszczyca nadal jest obecna w jego życiu. O objawach, które są prawie niewidoczne, opowiedział w rozmowie dla Radia Zet.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Znamy ulubione używane samochody Polaków. TOP10 najpopularniejszych modeli w lipcu

- Tak. Zmagam się z tą chorobą od wielu lat. U mnie ta choroba nie jest widoczna na zewnątrz, na twarzy, czy na rękach. Zmiany widać na łokciach, kolanach, na zgięciach, no i po paznokciach - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł