Michał Wiśniewski o alkoholizmie
Youtube Telewizja Republika
Autor Klaudia Gaicka - 13 Października 2020

Michał Wiśniewski jeszcze nigdy nie był tak szczery. W programie na żywo wyznał całą prawdę o swej chorobie

Wzruszające wyznanie, którym podzielił się z fanami Michał Wiśniewski, dogłębnie nimi wstrząsnęło. Wokalista jednego z najbardziej znanych, polskich zespołów wyznał prawdę na temat choroby, z którą zmaga się po dziś dzień. Niektórzy byli w głębokim szoku.

Nie sposób go nie znać, Michał Wiśniewski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków. Praktycznie nie ma osoby, która nie miałaby na jego temat opinii. Jego charakterystyczny wizerunek od lat promowany jest przez media. Od 1994 znamy wokalistę jako lidera niemniej sławnego zespołu - Ich Troje.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Nałóg był bardzo ciężki, Michał Wiśniewski wyznał prawdę

Jeszcze kilka lat temu, w czasach swojej świetności, był jednym z najpopularniejszych zespołów w kraju. Michał wraz z Ich Troje wydał dziewięć studyjnych albumów, a kawałki, takie jak „Powiedz”, „Zawsze z Tobą chciałbym być...”, „Razem a jednak osobno”, „Tango straconych” czy „Keine Grenzen – Żadnych granic”. Polacy bez trudu potrafią zanucić ich rytm.

Okazuje się, że gwiazdor skrywa tajemnicę, o której większość z nas nie miała pojęcia. Jak podaje portal Radiozet.pl, Michał Wiśniewski już od wielu lat boryka się z ciężką i zarazem nieuleczalną chorobą.

– Nazywam się Michał Wiśniewski i jestem alkoholikiem, niepijącym od 5 lat. Dzięki wszywkom, bo na terapię – wydaje mi się – że jestem za inteligentny – wyznał wokalista Ich Troje.

Wiśniewski zaznaczył, że nie deprecjonuje terapii, ponieważ to właśnie dzięki niej jego mama, która kiedyś także zmagała się z alkoholizmem, już od 14 lat jest trzeźwa.

– Zdaję sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji, jakie niesie za sobą alkoholizm, ale potrzebuje innej metody, która mnie od picia odciągnie. I od 5 lat regularnie się zaszywam, na zakładkę. To nie zmienia sytuacji, bo w dalszym ciągu jestem alkoholikiem. Żeby była jasność, jak się kończy wszywka, to lubię się napić - wyjaśnił.

Wokalista wyznał, że ostatni raz pił 6 miesięcy temu, w samotności, ponieważ nie potrzebuje nikogo, aby czerpać z tego przyjemność. Michał Figurski, który rozmawiał z Michałem podczas audycji „NieZŁY pacjent”, zauważył, że w ten sposób wokalista zostawia sobie tzw. otwartą furtkę do powrotu do nałogu.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.Sony może szykować prawdziwą rewolucję. Wszyscy fani PlayStation 5 powinni zacierać ręce
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

– Ta furtka jest zawsze otwarta. To nie jest tak, że terapia prowadzi do tego, że furtka jest na zawsze zamknięta. Alkoholik zostaje na zawsze alkoholikiem tylko suchym... jeśli ma dużo szczęścia. Jeśli nie ma, to ma nawroty. Ja tak mam pomiędzy wszywkami. Oczywiście byłoby fajniej zrozumieć, czym jest ta choroba i nie pić w ogóle, ale ja tak nie potrafię. Nie potrafię kontrolować picia. Jak piję, to piję. Smakuje mi. - przyznał Wiśniewski.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą nowe procedury bezpieczeństwa w Polsce. Potwierdzili, uderzą w Polaków szykujących wyjazdy na zimowe urlopy
  2. Najbardziej podstawowa żywność w górę z ceną. Zaczęło się od 13 proc. podwyżki, a będzie tylko gorzej
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Wyciekł najlepszy pod słońcem przepis na pierogi według Magdy Gessler. Równie aksamitnego farszu nigdy nie jedliście

Następny artykuł