migdały i ich wpływ na nasz organizm
Autor Karol Zaborowski - 17 Listopada 2019

Wystarczą 4 migdały każdego ranka. 6 powodów, które powinny przekonać każdego do ich jedzenia

Migdały są prawdziwą kopalnią substancji, które korzystnie działają na nasz organizm. Żeby z nich czerpać, wystarczy zjeść zaledwie 4 orzechy. Jednak trzeba pamiętać o jednym bardzo prostym triku.

Migdały są nie tylko pyszne, ale i zdrowe. Wspomagają pracę wielu układów w naszym ciele, wzmacniając je i zapobiegając licznym chorobom. Często można je znaleźć w formie przekąski lub dodatku do jakiegoś dania. Jednak powinniśmy każdego ranka zjadać 4 migdały, aby faktycznie odczuć ich dobroczynne właściwości.

Jednak trzeba pamiętać o jednej rzeczy, która przygotuje nasze migdały przed ich zjedzeniem. Chodzi dokładnie o namoczenie ich w wodzie w ciągu nocy, aby namokły, do czasu, aż będziemy je jeść. Jest to bardzo ważne i są konkretne powody, dla których powinniśmy to robić.

Prosty przepis na herbatę, która leczy choroby zatok i gardła. Każdy może ją przyrządzić w swoim domuProsty przepis na herbatę, która leczy choroby zatok i gardła. Każdy może ją przyrządzić w swoim domuCzytaj dalej

Jak działają migdały?

Skórka migdałów zawiera inhibitory, które spowalniają wchłanianie niektórych z ich dobroczynnych składników. Przez to nasz organizm nie może w całości z nich skorzystać. Jednak wystarczy namoczyć je w wodzie przez noc, aby migdały oddały nam wszystko to co w nich najlepsze.

Migdały zawierają wiele witamin, minerałów oraz dobrych tłuszczów, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i zabezpieczenia się przed niektórymi chorobami. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, migdały dzięki zawartym w nich substancjom i minerałom między innymi chronią nas przed osteoporozą i wzmacniają nasze kości.

Dodatkowo te orzechy działają również na nasz mózg, serce, cholesterol oraz metabolizm. Jednocześnie zapobiegają chorobie Alzheimera, niweluje stany zapalne w żyłach i tętnicach oraz obniżają ciśnienie naszej krwi i poziom cholesterolu, z którym wielu Polaków ma poważny problem.

Jak widać, te niewielkie orzechy niosą ze sobą całą masę korzyści dla naszego ciała, dlatego warto je jeść każdego dnia. Zwłaszcza że wystarczą 4 wcześniej namoczone migdały, aby w pełni wykorzystać ich potencjał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył, że Marta jest poważnie chora. "Zaczęłam po prostu się uśmiechać, a w środku umierać"
  2. Antyszczepionkowi rodzice będą musieli się ugiąć. Przełomowy wyrok sądu w sprawie żłobków
  3. Podczas przerwy uczennica zasłabła na schodach. Życie uratował jej inny uczeń, nawet nauczyciele nie wiedzieli, jak się zachować
  4. Piosenki Katarzyny Sobczyk znają wszyscy. Artystka przegrała z chorobą, która diagnozowana jest u tysięcy Polek rocznie

Następny artykuł