Miłość w świecie Indian wciąż szokuje wiele osób
unsplash.com/ Sébastien Goldberg
Autor - 11 Czerwca 2020

Miłosne zwyczaje Indian. Dla wielu mogą się okazać zaskakujące

Miłość może mieć różne oblicza. Niemniej jednak niektóre zwyczaje Indian zdumiewają nawet najbardziej otwarte na nowe doświadczenia osoby. Tymczasowa wymiana partnerów czy poligamia to codzienność dla ludzi mieszkających w Amazonii.

Miłość w świecie Indian zdecydowanie różni się od tej, którą znają Europejczycy. Plemiona mieszkające w Amazonii praktykują bowiem zwyczaje, które wciąż szokują wiele osób, przyzwyczajonych do zupełnie innych tradycji.

Sfera życia intymnego plemion Indian z Amazonii jest obszerna i obejmuje praktyki seksualne, które mogą nas zaskoczyć, wzbudzając niekiedy uczucie zażenowania, a u niektórych nawet zazdrości.

Pilna decyzja GIS. Popularne słodycze wycofane ze sprzedażyPilna decyzja GIS. Popularne słodycze wycofane ze sprzedażyCzytaj dalej

Miłość w świecie Indian wciąż szokuje wiele osób

Amazonia to rozległy obszar w Ameryce Południowej w dorzeczu rzeki Amazonki obejmujący kilka państw tego regionu. Należą do niego Boliwia, Brazylia, Ekwador, Gujana, Gujana Francuska, Kolumbia, Peru, Surinam i Wenezuela. Najwięcej odizolowanych od cywilizacji plemion żyje jednak w Brazylii, Peru i Kolumbii.

Wśród zamieszkujących te tereny Indian są Yanomani, plemię Ikuna, ale także mniej liczebne plemiona, takie jak Awa, Kawahiva, czy plemię Akuntsu. Większość z nich żyje w zgodzie z naturą, polując i łowiąc ryby. Do budowy domów i przedmiotów codziennego użytku służą im drzewa i liście.

Jeśli chłopiec lub dziewczynka należąca do plemienia osiąga wiek umożliwiający wejście w związek, dochodzi do zawarcia małżeństwa. Monogamia nie jest wśród Indian obowiązkowa, a poligamia jest częstym zjawiskiem zwłaszcza wśród plemion, które dotknął deficyt demograficzny.

Większość plemion praktykuje podział ról w życiu codziennym według płci. Zdarza się jednak, że niektóre obowiązki realizują razem. Kobiety są odpowiedzialne za uprawę manioku, opiekę nad dziećmi i przygotowywaniem posiłków.

Z kolei za uprawę owoców przeznaczonych do celów rytualnych odpowiedzialni są mężczyźni. Ich domeną jest ponadto polowanie oraz łowienie ryb. Wspólnie natomiast mężczyźni i kobiety zbierają owoce drzew przeznaczonych do codziennej konsumpcji.

Związki są na ogół zawierane w ramach jednego plemienia, choć zdarzają się małżeństwa mieszane. Ponadto małżeństwo jest na ogół rezultatem wstępnej umowy zawartej pomiędzy rodzicami przyszłych małżonków. Co ciekawe, brak potomstwa w przeciągu kilku lat skutkuje rozwodem.

Życie seksualne mieszkańców Amazonii jest wyjątkowo urozmaicone. Praktyki w tym zakresie zależą od upodobań i zwyczajów poszczególnych plemion. W plemieniu Xavante chłopcy w wieku 16 lat przechodzą inicjację seksualną z żoną ich brata.

Przejście z dzieciństwa w wiek dojrzały, zarówno chłopców, jak i dziewczynek określa rytuał Marake. Towarzyszą mu rytualne śpiewy Kalawu. Jak podaje portal porady.sympatia.onet.pl, uczestnicy zostają poddani bolesnym zadrapaniom w rękę dokonywanych za pomocą insektów. Muszą w milczeniu znosić ból przy dopingu rodziny. Następnie zadrapania są dezynfekowane leczniczymi liśćmi i wodą.

Wyrafinowaną i bolesną formą okazywania czułości przez kobiety plemienia Apinaye jest gryzienie brwi kochanka podczas zbliżenia, częściowe ich wygryzienie i głośne wyplucie. Ta ostatnia czynność to warunek konieczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności

W plemieniu Mehikano kobiety, oprócz stosunków ze swoim mężem, uprawiają seks z dwoma, trzema kochankami. W zamian za upojne chwile otrzymują prezenty. Indianie z plemienia Canela za męża uważają chłopca, który pozbawił dziewczynę dziewictwa. Chłopcy przechodzą inicjację seksualną z kobietą po menopauzie.

Seksualność i małżeństwo u indiańskich plemion Amazonii wzajemnie się uzupełniają. Tymczasowa wymiana partnerów nie stanowi również wyjątku i jest akceptowana i powszechna. W kwestii seksu Europejczycy nie są "wynalazcami", za jakich się uznają. Jak widać, ich pomysły często nie dorównują pomysłowości plemion z Amazonii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Czy doczekamy się przełomu ws. zaginięcia Iwony Wieczorek? Zatrważające znalezisko zmienia bieg sprawy
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Radosław Majdan wzruszył fanów do łez. Pokazał zdjęcie Małgorzaty Rozenek ze szpitala. Ich dziecko jest przesłodkie (FOTO)

Następny artykuł