minister zdrowia nie uspokaja
fot. https://www.youtube.com/ Fakty RMF FM
Autor Klaudia Gaicka - 9 Czerwca 2020

Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

Minister Zdrowia skomentował najnowsze niepokojące statystyki. Jest pełen obaw względem postawy prezentowanej przez wielu Polaków. Wirus wciąż bardzo zagraża starszym obywatelom, nie powinno się ignorować zaleceń. W rozmowie nie zabrało również prośby skierowanej do polityków.

Minister Zdrowia wypowiedział się odnośnie niepokojących statystyk z ostatniej domy. W poniedziałek w Polsce odnotowano największą liczbę zarażonych jak do tej pory. Łukasz Szumowski gościł w programie RMF FM, gdzie prowadzący pytali go między innymi właśnie o przyczyny wzrostu zakażeń w Polsce.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje 21-letni studentMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje 21-letni studentCzytaj dalej

Minister Zdrowia jest bardzo zaniepokojony, zwraca uwagę na statystyki

Jak podaje portal Wp.pl, szumowskie podkreślił w rozmowie, że wirus, na razie nie znika. Wzrost epidemii nie dotyczy tylko regionu śląskiego, jak to jeszcze do niedawna przedstawiały statystyki.

– Dzięki temu Śląsk jako region jest tak samo zajęty przez wirusa, jak inne województwa w Polsce. 300 zakażeń poza kopalniami to nie jest tak niepokojące, jak 600 na cały kraj. Przypominam, że mamy dwa inne ogniska koronawirusa w Polsce – wyjaśnia Minister Zdrowia.

Model epidemii występującej w naszym kraju Szumowski określił jako „ogniskowy”

– Wydaje mi się, że będziemy mieli dalszą tendencję spadkową. Mamy województwa, gdzie zakażeń nie ma żadnych. Przypominam, że naszą krzywą mamy inną niż państwa na Zachodzie – tłumaczył.

Szumowski zwrócił jednak uwagę, aby w żadnym wypadku nie bagatelizować ognisk chorobowych. Według ministra należy na nie stanowczo i gwałtownie reagować.

Wypowiedział się również odnośnie samych kampanii wyborczych. Apelował do kandydatów, aby oni skierowali prośby do swoich wyborców, by na wiecach politycznych nosili maseczki.

– Niech kandydaci apelują do swoich sympatyków. Ja wiem, że trudno jest zmusić ludzi do tego, by stali dalej. Ja mam wrażenie, że Polacy już w ogóle zapomnieli, że mamy epidemię. Ja się boję, mamy tu ludzi starszych – apeluje minister.

Jak zaznaczył Szumowski, prośba ta dotyczy wszystkich, bez względu na partyjne podziały. Chodzi przede wszystkim o dobro osób w sile wieku.

– Ta prośba jest skierowana do wszystkich, bez wyjątków, także do Andrzeja Dudy. To ważne dla naszego bezpieczeństwa – zaznaczył w rozmowie.

Łukasz Szumowski odniósł się również do szczepionek, wokół których narosło wiele kontrowersji. Jego zdaniem, nie słusznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

– Na wiele groźnych chorób również się szczepimy i jak widać one pomogły. Tych chorób nie ma. Ja będę rekomendował by taka szczepionka została zastosowana. W Polsce obawiamy się szczepień, bo dawno nie mieliśmy poważnej epidemii. Nie mieliśmy dramatu bliskich – wyjaśnia minister.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza z hitową akcją. Nawet 12 sztuk za darmo
  2. Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ogłosił ogromny sukces w walce z poważnym niebezpieczeństwem
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Robert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanie

Następny artykuł