minister zdrowia o rozpoczęciu
fot. pixabay.com/Free-Photos
Autor Natalia Niewczas - 2 Września 2020

Wiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenie

Minister zdrowia miał przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej wiadomości do polskich szkół. Informacja trafiła do mediów na początku września. Teraz resort wydaje w sprawie zaistniałej sytuacji oficjalne oświadczenie.

Minister zdrowia rzekomo informował polskie placówki edukacyjne o przesunięciu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 na inny termin. Szkoły były powiadamiane o domniemanej decyzji ministra drogą elektroniczną. Resort ustosunkował się do doniesień. Wszystkie zawierające podobne treści maile, jak zapewnia ministerstwo, były sfałszowane.

Gwiazdy radzą jak dbać o zdrowie. Lekarze są przerażeniGwiazdy radzą jak dbać o zdrowie. Lekarze są przerażeniCzytaj dalej


Minister zdrowia nigdy nie podejmował takich działań


Ktoś podszywa się pod ministra zdrowia - dla ministerstwa jest to oczywiste. Resort opublikował w tej sprawie stosowny komunikat. Jak podaje portal fakty.interia.pl, oświadczenie Ministerstwa Zdrowia pojawiło się we wtorek dnia 1 września. Ministerstwo apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na przyszłość.


Pandemia koronawirusa nie wpłynęła na oficjalne zarządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące planowanego na początku września otwarcia szkół, nie zmieniły ich również liczne obawy nauczycieli i rodziców. Decyzję podtrzymuje też Ministerstwo Zdrowia, które, jak informuje w oświadczeniu, nigdy nie rozsyłało do szkół wiadomości o rzekomym opóźnieniu roku szkolnego. Powodem domniemanego przesunięcia miały być nowe ogniska koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Dobra wiadomość dla seniorów. Nie każdy emeryt musi płacić składkę zdrowotną, wszystko zależy od dwóch czynników


- Ministerstwo Zdrowia nie rozsyłało i nie rozsyła żadnych wiadomości dotyczących rozpoczęcia roku szkolnego, w tym jego przełożenia z powodu rzekomego ujawnienia nowych ognisk COVID-19. Autor maili, które trafiły do szkół, podszywa się pod ministra zdrowia. Prosimy o czujność w tej sprawie - czytamy w oficjalnym komunikacie resortu.

Ministerstwo Zdrowia przy okazji przypomniało również, że wszelkie decyzje dotyczące ewentualnego ograniczenia codziennego funkcjonowania poszczególnych placówek będą podejmowane przez dyrekcję oraz Państwową Inspekcję Sanitarną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia, na miejscu natychmiast pojawiła się straż, policja i pogotowie. Doszło do najgorszego
  2. Porażająca wiadomość z zagranicy. Potwierdzili najgorsze wiadomości, to Polak
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Dramatyczne sceny w Biedronce. Natychmiast wezwano służby, kasjerka została przewieziona do szpitala

Następny artykuł