minister zdrowia o planach
.
Autor Natalia Niewczas - 4 Września 2020

Wielki plan nowego Ministra Zdrowia. Co zamierza Adam Niedzielski?

Minister zdrowia uchylił rąbka tajemnicy. Adam Niedzielski postanowił przedstawić rodakom plany ministerstwa na najbliższą przyszłość. Polityk opowiadał o tym, co będzie stanowiło dla resortu priorytet.

Minister zdrowia poruszył między innymi temat badań profilaktycznych i obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Jak zapewnia nowy szef resortu, jednym z jego celów jest nawiązanie ścisłej współpracy z przedstawicielami służby zdrowia.

Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnychNiewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnychCzytaj dalej

Minister zdrowia udziela informacji


Minister zdrowia zapewnia, że na liście jego obecnych priorytetów, oprócz porozumienia z medykami, widnieje zadbanie o profilaktykę zdrowia Polaków. Adam Niedzielski stawia na edukację społeczeństwa i zwiększenie ilości programów oferujących kontrolne badania dla osób powyżej 40 roku życia. W grę wchodzi także kwestia żłobków.


- W tym promowaniu profilaktyki trzeba iść zdecydowanie dalej. I tutaj już mówię o twardych narzędziach. To m.in. przykład opłaty cukrowej. Tutaj pewne zaniechania, jeśli chodzi o dbałość o siebie, stają się kosztem. Taka profilaktyka w narzędziach twardych to m.in. miejsce w żłobkach dla dzieci zaszczepionych - mówi szef resortu.

Adam Niedzielski zabierał również głos w sprawie wciąż gorącego tematu kryzysu epidemiologicznego. Jak podaje portal medonet.pl, minister zdrowia zamierza koncentrować swe działania przede wszystkim na zarządzaniu ryzykiem, a nie stawianiu swoistych barier przed groźnym patogenem. Dotyczy to także powrotu dzieci do szkół.


- Zwracam uwagę, że my musimy obecnie zarządzać ryzykiem na wielu polach i weryfikować, gdzie to ryzyko jest większe. Nie ma na dziś przesłanek, które wskazywałyby na możliwość szerokiego zakażania w szkołach. Będziemy tę sytuację obserwować w najbliższych tygodniach i na bieżąco oceniać charakter ryzyka - zapewnia Adam Niedzielski.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Rząd znowu zmienił listę żółtych i czerwonych stref. Nowe obostrzenia będą obowiązywać już od jutra

Minister Zdrowia uspokaja tych, którzy obawiają się kolejnej masowej izolacji społecznej. Na ten moment polityk nie przewiduje wprowadzenia lockdownu, stosowane będzie jedynie regionalne zaostrzanie poszczególnych obostrzeń.


Co więcej, Ministerstwo Zdrowia zamierza testować przede wszystkim osoby doświadczające objawów COVID-19. Pacjenci bezobjawowi będą kierowani do lekarzy POZ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo przykre słowa o Katarzynie Cichopek. Tajemniczy informator zdradził, co mówią o niej w branży
  2. Pociągiem jechało 30 osób. Nagle doszło do zderzenia. Śmierć na miejscu
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Niewyobrażalne sceny w supermarkecie, policjant robił haniebne rzeczy. Przyłapał go mąż klientki

Następny artykuł