Minister Zdrowia o obostrzeniach
pixabay.com/klimkin
Autor Natalia Niewczas - 5 Października 2020

Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?

Minister Zdrowia uchyla rąbka tajemnicy. Podczas ostatniego wywiadu Adam Niedzielski odniósł się do spraw związanych ze wciąż aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym w naszym kraju. Padło między innymi pytanie o ewentualne wprowadzenie nowych obostrzeń.

Minister Zdrowia nie ma do przekazania optymistycznych wiadomości, szczególnie dla mieszkańców tych powiatów, które są (lub będą) włączone do tak zwanej “strefy czerwonej”. Adam Niedzielski nie wyklucza, że dojdzie do wprowadzenia nowych restrykcji. Najbardziej zagrożone są miasta z dużą liczbą mieszkańców na kilometr kwadratowy.

Walczyli do końca, niestety nic nie dało się zrobić. Polskę obiegła tragiczna wiadomośćWalczyli do końca, niestety nic nie dało się zrobić. Polskę obiegła tragiczna wiadomośćCzytaj dalej

Minister Zdrowia przekazuje najnowsze informacje

Ostatnie słowa Ministra Zdrowia mogą niepokoić - mieszkańcy miast i większych miejscowości muszą liczyć się z tym, że niedługo wejdą w życie nowe restrykcje. Polityk zaznaczył, że w tym przypadku polski rząd bacznie monitoruje działania podejmowane przez władze innych państw.

- Obserwujemy tutaj m.in. narzędzia, jakie pojawiają się na arenie międzynarodowej. Tak było w przypadku naszej ostatniej decyzji, że wkrótce zamkniemy lokale gastronomiczne w strefie czerwonej po godz. 22:00 - mówił Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski przekazał także, że odbył rozmowę z Komendantem Głównym Policji generałem Jarosławem Szymczykiem. Obaj pozostają zgodni co do tego, że restrykcje powinny w równym stopniu dotyczyć każdego obywatela naszego kraju. Co za tym idzie, nawet posiadający przeciwciała ozdrowieńcy powinni stosować się do nakazu noszenia maseczek.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
2.Jedni dostają 500 plus, ich czeka 500 minus. Niejasne regulacje mogą doprowadzić do szału
3.37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, szef resortu zdrowia nawiązywał również do ewentualności wprowadzenia kolejnego lockdownu. Z wypowiedzi Adama Niedzielskiego wynika, że obecnie polskie władze nie biorą pod uwagę podobnego scenariusza.

- Jednak lockdown rozumiany jako zamknięcie totalne w skali całego kraju, powrót do sytuacji z przełomu zimy i wiosny, nie jest rozważany. Nie straszmy się lockdownem. Reagujemy w sposób celowany i proporcjonalny na poziomie powiatowym - zapewniał polityk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie jest dobrze. Stan wyjątkowy może być dopiero początkiem. Nasi sąsiedzi rozważają jeszcze większe restrykcje
  2. Sony totalnie skopało sprawę z PlayStation 5 Digital Edition. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  3. Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie
  4. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem
  6. Żurek króluje na polskich stołach. 2 tricki sprawią, że będzie niesamowicie aromatyczny

Następny artykuł