jakies tam pilne/wazne
własne
Autor Klaudia Gaicka - 7 Października 2020

Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonych

Minister Zdrowia ogłosił nowe reguły. Wchodzą w życie już w tę sobotę (10 października). Wielu Polakom mogą się nie spodobać, ale większość prawdopodobnie będzie zadowolona, z tego, ze władze w końcu podjęły jakiekolwiek działania w obronie obywateli.

Minister Zdrowia ogłosił nowe reguły. W końcu przerwano milczenie w sprawie coraz to większych ilości dobowych zakażeniach. Nowe obostrzenia i zakazy wejdą dużo szybciej niż się tego spodziewaliśmi.

Jak podaje portal Webniusy.pl, zmiany wchodzą w życie od 10 października (soboty). Minister zdrowia rozpoczął współpracę z Komendą Główną Policji. Rządzący zauważyli, że wielu Polaków nie przestrzega obostrzeń.

Koronawirus może objawiać się inaczej u dzieci, niż osób dorosłych. Wirusolog tłumaczy, na co zwrócić uwagęKoronawirus może objawiać się inaczej u dzieci, niż osób dorosłych. Wirusolog tłumaczy, na co zwrócić uwagęCzytaj dalej

Minister Zdrowia ogłosił nowe reguły. Wchodzą w życie już w tę sobotę (10 października)

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło politykę zerowej tolerancji dla takiego zachowania. DDM (czyli dezynfekcja, dystans i maseczki) to absolutna podstawa walki z pandemią. Już od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie istniał nie tylko w strefie czerwonej. Objęte nim zostaną także regiony z żółtej strefy.

- W dobie eskalacji pandemii nie ma miejsca na egoizm. [...] Przestrzeganie obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek względem siebie, ale również nasza odpowiedzialność za inne osoby [...] Każda osoba bez maseczki, która nie będzie posiadała dokumentu, będzie z całą surowością karana - tłumaczył Minister Zdrowia.

Zmieni się także sposób funkcjonowania lokali, które do tej pory zajmowały się organizowaniem imprez. Minister Niedzielski podkreśla, że takie działania już teraz zakazane są we wszystkich strefach. Zapowiedział, że zostaną wprowadzone przepisy, które jasno określą tego typu praktyki naruszeniem przepisów prawnych.

Istotna zmiana czeka także licznie organizowane zgromadzenia. Od teraz będzie obowiązywał wymóg odległości od poszczególnych zgromadzeń wynoszący co najmniej 100 metrów.

Minister zapowiedział także możliwe zwiększenie kar dla osób, które nie przestrzegają obostrzeń. Takimi działaniami takie osoby stanowią poważne zagrożenie dla innych.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

- Nadal pozostaje dla funkcjonariuszy policji ta możliwość ukarania mandatem karnym w kwocie do 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia takiego mandatu chcielibyśmy wprowadzić każdorazowo taki mechanizm, że będzie kierowany wniosek o ukaranie do sądu i dodatkowo wniosek o wdrożenie postępowania administracyjnego do inspekcji sanitarnej, aby te dolegliwości były naprawdę odczuwalne - dodał komendant.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomość
  2. TVP testuje rewolucyjną technologię. Sygnał dotrze do niemal 6 milionów Polaków, wszystko przez sieć 5G
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Gotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód poraża

Następny artykuł