Zaczęło się, minister zdrowia potwierdza. W poniedziałek do części Polaków zostaną dostarczone przesyłki

Minister zdrowia potwierdził nadanie paczek z polsoksymetrami
.
Autor Barbara Bujar07.11.2020

Minister Zdrowia przekazał pilną wiadomość. W oddziałach Poczty Polskiej pakowane są już pierwsze paczki dla osób z potwierdzonym COVID-19. W ramach programu telemonitoringu chorzy otrzymają urządzenia, które pomogą im zwalczać infekcję w domu, a nie w szpitalu. Przesyłki doręczane będą przez kurierów bądź listonoszów.

W mediach społecznościowych pojawił się najnowszy komunikat ministra zdrowia. Adam Niedzielski poinformował, że pierwsze paczki dla pacjentów objętych programem telemonitoringu są już w drodze. Chorzy na COVID-19 otrzymają pulsoksymetry.

- Pulsoksymetry rozsyłane są już do pacjentów wskazanych przez lekarzy POZ – przekazał Niedzielski na Twitterze.

Wczesne objawy raka żołądka. Absolutnie nie wolno ich lekceważyćWczesne objawy raka żołądka. Absolutnie nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Minister zdrowia poinformował o rozesłaniu paczek. Kto otrzyma pulsoksymetry?

Pulsoksymetry to niewielkie urządzenia służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi, czyli poziomu nasycenia jej tlenem. Według ekspertów to właśnie dzięki nim pacjenci z potwierdzonym COVID-19 mogą kontrolować u siebie przebieg zakażenia. O szczegółach domowego badania mówił w rozmowie z WP abc Zdrowie dr Michał Domaszewski.

- W przypadku chorych na COVID-19 saturacja krwi jest jednym z najważniejszych pomiarów. Osoba, która przechodzi pierwsze stadium choroby, będzie miała natlenienie krwi powyżej 95 proc. Jeśli saturacja spada, zaczyna się drugie stadium choroby i trzeba pilnie skontaktować się z lekarzem – tłumaczył.

Decyzją Ministerstwa Zdrowia pacjenci z potwierdzonym zakażeniem będą mogli otrzymać paczkę zawierającą pomocne urządzenie. Wcześniej każdy z nich będzie musiał zakwalifikować się jednak do specjalnego programu telemonitoringu. O tym zadecyduje lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Jak tłumaczy serwis money.pl, po uzyskaniu informacji o dodatnim wyniku testu na koronawirusa lekarz POZ będzie kwalifikował pacjenta do objęcia go programem. Chory otrzyma specjalny kod, który umożliwi mu zalogowanie się w systemie. Wniosek o przyznanie sprzętu automatycznie trafi do Ministerstwa Zdrowia, a stamtąd w ręce pracowników Poczty Polskiej, którzy będą odpowiedzialni za realizację zleceń.

Pulsoksymetry będą dostarczane pacjentom przez kurierów lub listonoszów, którzy wcześniej zostaną wyposażeni we wszystkie środki bezpieczeństwa. O planowanej wizycie doręczyciela chorzy będą informowani za pośrednictwem wiadomości SMS.

- Dotychczas zajmowaliśmy się logistyką środków ochrony potrzebnych szpitalom, aptekom, szkołom, wspieramy budowy szpitali tymczasowych. Doręczanie pulsoksymetrów do pacjentów to kolejne zadanie logistyczne, jakiego podjęliśmy się w ostatnich miesiącach i jesteśmy do niego gotowi – zapewniał w rozmowie z PAP wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

Dzisiaj grzeje: 1.Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
2.Szczere wyznanie żony Zenka Martyniuka. Ujawniła najbardziej skrywany sekret ich związku
3. "Kiedy Polacy mogą spodziewać się szczytu zachorowań? Eksperci przedstawili prognozy, padła konkretna

Kiedy Polacy mogą spodziewać się szczytu zachorowań? Eksperci przedstawili prognozy, padła konkretna dataKiedy Polacy mogą spodziewać się szczytu zachorowań? Eksperci przedstawili prognozy, padła konkretna dataCzytaj dalej

Pierwsze paczki dla pacjentów objętych programem mają dotrzeć już w poniedziałek. Informacja została przekazana bezpośrednio przez pracowników Poczty Polskiej.

- Pierwsze zgłoszenia lekarzy POZ docierają do Poczty Polskiej. Zestawy pulsoksymetrów są już pakowane, a w poniedziałek dotrą do chorych na COVID – czytamy na Twitterze.

Niezwykłe nagranie z karetki trafiło do sieci. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeńNiezwykłe nagranie z karetki trafiło do sieci. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mało kto wie, a od wtorku na kierowców czeka nowy mandat. Rząd po cichu wprowadził kolejną karę
  2. Dwunastoletnie dziecko stworzyło coś niezwykłego. Naukowcy aż osłupieli, ciężko uwierzyć
  3. Eksperci podkreślają: w walce z epidemią kluczowy jest jeden główny czynnik. Jego brak może być fatalny w skutkach
  4. Koronawirus mutuje, czy jest teraz groźniejszy dla zdrowia? Ekspert wyjaśnia, na co należy się przygotować
  5. Naukowcy zidentyfikowali nowy objaw koronawirusa. Niepokojący symptom może pojawić się już na początku infekcji
  6. Wyciekło intymne nagranie gwiazdy sportu. Leży w łóżku bez ubrań, trener reprezentacji jest wściekły
  7. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł