Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?

Minister Zdrowia ostrzega Polaków
fot. eastnews.pl/15.07.2020 Warszawa 14. Posiedzenie sejmu IX kadencji Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Lukasz Szumowski
Autor Karol Zaborowski10.08.2020

Minister Zdrowia musi teraz mierzyć się z poważnym wzrostem zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. W ostatnich tygodniach padło wiele nowych rekordów, co niepokoi zarówno specjalistów, jak i zwykłych mieszkańców. Szumowski ostrzegł przed skutkami dalszego nierespektowania obostrzeń.

Minister Zdrowia niedawno wydał rozporządzenie, że w niektórych obszarach Polski powracają niektóre obostrzenia. Dotyczy się to miejsc, w których zarejestrowano w ostatnim czasie największy wzrost zachorowań. Wiele osób obawia się, że te obszary będą systematycznie powiększane.

Nie da się ukryć, że wbrew przewidywaniom niektórych osób koronawirus w czasie lata wcale nie odpuścił, a patrząc na wyniki podawane przez resort zdrowia, jest wręcz odwrotnie. Podczas swojego wystąpienia Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ostrzegał Polaków przed dalszym lekceważeniem wciąż panujących obostrzeń.

1 września jest złą datą na powrót dzieci do szkół? Ekspert wyjaśnia dlaczego1 września jest złą datą na powrót dzieci do szkół? Ekspert wyjaśnia dlaczegoCzytaj dalej

Minister Zdrowia ostrzega Polaków

Choć maski przestały być już obowiązkowe w przestrzeni publicznej, to wciąż trzeba je nosić w niektórych miejscach i sytuacjach. Niestety wiele osób nie przestrzega tego przepisu podobnie jak utrzymywania odpowiedniego dystansu społecznego. Według Szumowskiego właśnie to lekceważenie obostrzeń doprowadziło, że pomiędzy ludźmi zwiększyła transmisja koronawirusa.

- To zarażanie się człowieka od człowieka zwiększyło się, jeszcze nie w sposób dramatyczny, ale jednak - mówił Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe rozporządzenia dla wiernych. Obostrzenia dotknęły też księży
2. Od dziś zmasowane kontrole na polskich drogach. Policja będzie dosłownie wszędzie

Wspomniał również, że jeżeli nadal Polacy będą z taką lekkomyślnością podchodzić do aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, to obecne czerwone strefy, w których panują dodatkowe obostrzenia, między innymi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej będą się powiększać. Co więcej, w końcu mogą objąć całą Polskę.

- Im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej te strefy czerwone rozleją się na mapie, aż w końcu na cały kraj i będziemy mieli istotne obostrzenia w całej Polsce - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarny wypadek na Mazowszu. Są ofiary śmiertelne. Tragedia
  2. Agnieszka Woźniak-Starak podjęła bardzo ważną decyzję. Wszystko w jej życiu teraz się zmieni
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł