Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto Niepodległości

Minister zdrowia zaapelował w sprawie Święta Niepodległości
pixabay.com/ZyrexPl
Autor Barbara Bujar10.11.2020

Minister zdrowia podjął temat zbliżającego się Święta Niepodległości, apelując tym samym do wszystkich Polaków. Przekazał, że tegoroczne celebrowanie dnia 11 listopada powinno odbywać się w oparciu o wyznaczone przez rząd restrykcje. Korzystając z okazji, Adam Niedzielski skomentował także sytuację epidemiologiczną w kraju oraz wypowiedział się na temat szczepionki przeciw COVID-19.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, która odbyła się na Stadionie Narodowym, głos zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. Odnosząc się do trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju, zaapelował do Polaków, by w tym roku Święto Niepodległości obchodzili w domach. Jak stwierdził, to właśnie będzie dowód patriotyzmu.

Minister zdrowia doskonale zdaje sobie sprawę, że Dzień Niepodległości to jedno z ważniejszych świąt dla Polaków. Co roku z jego okazji odbywają się uroczyste obchody i wydarzenia społeczne. W tym roku będzie jednak inaczej. Zdaniem Niedzielskiego środowe celebrowanie powinno odbywać się w gronie rodzinnym.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Pilny apel ministra zdrowia. 11 listopada Polacy powinny zostać w domach

- Nie możemy go spędzić tak jak do tej pory. Celebrować tego dnia jako wspólnota. Musimy ograniczyć się do małych grup, zgromadzeń. Przyjmijmy, że w tym roku tym wyrazem patriotyzmu będzie to, że zostaniemy w domu, że będziemy w zaciszu domowym, z rodziną i najbliższymi osobami świętowali ten dzień odzyskania niepodległości – mówił Niedzielski cytowany przez Onet.

Apel ministra zdrowia związany jest oczywiście z trudną sytuacją epidemiologiczną, w której znalazła się Polska. W przestrzeni publicznej wciąż obowiązują spore ograniczenia i zaostrzone restrykcje. Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski przypomniał przede wszystkim o noszeniu maseczek.

- Jesteśmy w takiej sytuacji, że te reguły izolacji i noszenia maseczek, to jest cały czas to, co musimy pokazywać, że jest naszym najsilniejszym orężem – dodał.

Niedzielski postanowił podzielić się także optymistycznymi wiadomościami. Jedna z nich dotyczyła przyrostu zakażeń, którego liczba – według szefa resortu – powoli się stabilizuje. W kraju ma przybywać także potrzebnego sprzętu medycznego, w tym łóżek szpitalnych.

- Pilnując pewnego tempa rozwoju pandemii, staramy się nadążyć z rozbudową infrastruktury, aby dać bezpieczeństwo Polakom. Staramy się, żeby dodatkowe łóżka, personel i szpitale stale wyprzedzały tempo wzrostu pandemii – powiedział szef MZ.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Dla żartu podpalił mężczyznę. Wiadomości o dramatycznych wydarzeniach obiegły mediaDla żartu podpalił mężczyznę. Wiadomości o dramatycznych wydarzeniach obiegły mediaCzytaj dalej

Kolejną pozytywną informacją okazała się ta dotycząca szczepionki na COVID-19. Adam Niedzielski potwierdził wiadomości przekazane przez Mateusza Morawieckiego na temat zakończenia trzeciej fazy testów przez jedną z firm. Zdradził, że jeśli preparat dotrze do Polski, najprawdopodobniej nie będzie obowiązkowy.

- Rząd polski zrobi wszystko, aby była jak najbardziej dostępna. Nie sądzę, żebyśmy szli w kierunku obowiązkowego szczepienia. Ale na pewno będziemy chcieli, żeby ta szczepionka była dostępna w sensie finansowym. Tak, żeby koszt jej zakupu albo warunki refundacji były jak najkorzystniejsze i zachęcały do szczepienia – przekazał.

2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osób2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Długo wyczekiwany raport Watykanu o pedofilii ujrzał światło dzienne. Jest mnóstwo o kard. Dziwiszu
  2. Hakerzy podszywają się pod PKO BP. Wystarczy jedno kliknięcie i stracisz ogromne pieniądze
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Mistrz olimpijski w trudnej sytuacji. Musi rozwozić jedzenie w Łodzi, by przetrwać
  7. Tłum babć przyszedł przed komendę policji. Funkcjonariusze w końcu odpuścili, polska babcia na wolności

Następny artykuł