Minister Zdrowia jest przerażony: siłownie i fitness
unsplash Pille-Riin Priske
Autor Klaudia Gaicka - 18 Października 2020

Pilny apel Ministra Zdrowia do wszystkich Polaków. "Jestem przerażony"

Najnowszy apel, którym Minister Zdrowia skomentował kombinatorstwo właścicieli siłowni, daje do myślenia. Ciężko inaczej określić zachowanie właścicieli niż egoistyczne i lekkomyślne. Widać na pierwszy rzut oka, że los starszych lub bardziej schorowanych jest im zupełnie obojętny.

W najnowszym apelu Minister Zdrowia mówi wprost, co sądzi o osobach omijających obostrzenia. Nie da się ukryć, że nowe obostrzenia wprowadzone zarówno w strefach czerwonych, jak i żółtych, które obejmują pozostałą część kraju, są dość rygorystyczne. Nie możemy jednak zapominać, jak wyjątkowe na skalę wszechczasów jest zagrożenie, którego doświadczamy.

Warto mieć także na uwadze, że jedynym krajem, któremu udało się pokonać się praktycznie całkowicie szkodliwy patogen, są Chiny. W ostatnich miesiącach notuje się tam jedynie po kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście zakażeń dziennie. Obywatele Chin już od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 przestrzegali rygorystycznych obostrzeń. Wielu z nich przez całe tygodnie nie wychodziło z mieszkań. Takie działania zaprocentowały, dziś żyje się tam zupełnie normalnie.

Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?Czytaj dalej

Przerażony Minister Zdrowia komentuje polskie kombinatorstwo. Ciężko być obojętnym na taki egoizm właścicieli siłowni

Niestety ta taktyka zdaje się na nim przy polskim kombinatorstwie. Chwilę po tym, jak ogłoszono, że z przyczyn epidemicznych należy zamknąć na jakiś czas siłownie, jedna z krakowskich wydała specjalne oświadczenie. Jak podaje portal Onet.pl, siłownia ogłosiła w sobotę, że przekształca się w sklep i kościół, a klientów zaprasza na testowanie sprzętu oraz spotkania religijne.

Ciężko określić takie zachowanie inaczej niż egoistycznym i lekkomyślnym. Pomimo tego, że uczestnicy siłowni, będący zwykle okazami zdrowia, w przypadku zakażenia najprawdopodobniej przejdą wirusa bez żadnych objawów, w tym czasie mogą zarazić mnóstwo innych osób, które pomimo chęci izolacji muszą korzystać ze sklepów, czy nawet komunikacji miejskiej. Niestety właścicieli siłowni w ogóle nie interesuje ich los. Nie trzeba było także długo czekać na komentarz Ministra Zdrowia w tej sprawie.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Na orbicie Ziemi o mało nie doszło do kosmicznej katastrofy. Naukowcy alarmują
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Wielka tragedia w życiu gwiazdy Wielka tragedia w życiu gwiazdy "M jak miłość". Dwie osoby z najbliższej rodziny zmarły w ciągu jednego tygodniaCzytaj dalej

- Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm - czytamy na Twitterze ministra zdrowia.

Gdy się pojawią nasze serce potrzebuje pilnej pomocy. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyćGdy się pojawią nasze serce potrzebuje pilnej pomocy. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: jutro ostatnia szansa, potem koniec. Kolejne ograniczenie w Polsce, niestety bardzo zła wiadomość dla turystów
  2. Godziny otwarcia wszędzie będą dłuższe? Nowe restrykcje zmuszają do podejmowania konkretnych kroków
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy

Następny artykuł