Minister Zdrowia zabrał głos w sprawie maseczek
fot. pixabay.com/leo2014
Autor Barbara Bujar - 19 Maja 2020

Kiedy będzie można zdjąć maseczki ochronne? Minister Zdrowia zabrał głos

Minister Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej zadeklarował, że decyzja w sprawie zniesienia zakazu noszenia maseczek ochronnych, zapadnie już niebawem. Wpływ na to będzie miał przyrost zachorowań na koronawirusa w naszym kraju.

Nakaz zakrywania nosa i ust został wprowadzony w naszym kraju 16 kwietnia. Wszyscy zostali przygotowani wtedy na to, że sytuacja ta nie ulegnie zmianie przez dłuższy czas. Mówiono nawet o tym, że maseczki będziemy nosić do momentu, kiedy pojawi się szczepionka przeciw Covid-19. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia złożył zaskakującą deklarację. Przybliżył termin zniesienia nakazu.

Nie żyje znany aktor. W jego mieszkaniu znaleziono jeszcze jedno ciałoNie żyje znany aktor. W jego mieszkaniu znaleziono jeszcze jedno ciałoCzytaj dalej

Minister Zdrowia informuje, kiedy będziemy mogli zdjąć maseczki

Maseczki ochronne sprawiają kłopot i przeszkadzają większości Polaków. Szczególnie denerwujące są teraz, kiedy na zwnątrz jest coraz cieplej. Zostały jednak wprowadzone dla naszego bezpieczeństwa. Mają pomóc w mniejszym rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Dziś wbrew pozorom sytuacja w naszym kraju wygląda już lepiej. Łukasz Szumowski przyznał to podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Poinformował, że oprócz województwa śląskiego, wszystkie duże ogniska zarażeń w innych województwach zostały opanowane.

Minister zdrowia przyznał, że rząd rozważa opcję zdjęcia nakazu zakrywania nosa i ust. Z jego wypowiedzi wynika, że jeżeli wskaźniki zachorowań w poszczególnych województwach się utrzymają i nie wzrosną, wtedy regionalnie będą wydawane decyzje o możliwości zdjęcia maseczek w przestrzeni otwartej. Podkreślił od razu, że w przestrzeniach zamkniętych, takich jak sklepy czy autobusy, maseczki nadal będą obowiązkowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwca

2. Kasia Cichopek pokazała za dużo? Fani są zniesmaczeni, nie chcieli oglądać jej w podobnej odsłonie

Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem. Łukasz Szumowski poinformował, że zostanie ona ogłoszona w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

Przypomnijmy, że w Polsce zarażonych koronawirusem jest już ponad 19 tysięcy osób, około 8 tysięcy wyzdrowiało, a prawie tysiąc osób zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  2. Kasia Cichopek przesadziła. Do sieci trafiło nagranie z mężem, fani zażenowani
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Następny artykuł