minister zdrowia
fot. pixabay.com
Autor Natalia Niewczas - 21 Września 2020

Oficjalne. 1 października zmienią się obowiązujące zakazy

Minister zdrowia przekazuje najnowsze informacje dotyczące obostrzeń. Jak zapowiada, nadchodzą duże zmiany, które mogą ułatwić życie wielu obywatelom. Mają wejść w życie już 1 października.

Minister zdrowia zapowiada modyfikację wciąż obowiązujących restrykcji. Tym razem chodzi o podróże. Od 1 października Polacy mogą spodziewać się dużo mniejszych utrudnień, przemieszczanie się będzie o wiele swobodniejsze.

Szkoły mogą zostać zamknięte? Jest odpowiedź Ministra EdukacjiSzkoły mogą zostać zamknięte? Jest odpowiedź Ministra EdukacjiCzytaj dalej

Minister zdrowia o zakazie lotów

O nadchodzących zmianach minister zdrowia, Adam Niedzielski, opowiedział w poniedziałek 21 września. Zgodnie z zapowiedziami szefa resortu, od 1 października modyfikacji ulegną zasady, na podstawie których ustalany jest zakaz lotów. Dzięki temu, jak przekazuje polityk, zakazy najprawdopodobniej nie będą obowiązywały w tak zwanej strefie Schengen. Według doniesień portalu rmf24.pl rozmowy na ten temat wciąż trwają.

- Trwa dyskusja na temat zasadności ograniczania lotów w krajach Unii Europejskiej. Państwo też doskonale wiecie, że lecąc z Hiszpanii, można się przesiąść w Berlinie - nie trzeba lecieć bezpośrednio - mówił Adam Niedzielski.


Podczas konferencji prasowej minister zdrowia podjął także temat szczepionek na koronawirusa. Jak mówi polityk, obecnie jest już ośmiu potencjalnych dostawców remedium. Jeden z nich deklaruje, że szczepionka będzie gotowa pod koniec 2020 roku. Adam Niedzielski pozostaje wobec tych przewidywań sceptyczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Lidl rośnie jak na drożdżach. Nie zgadniesz ile sieciówka otworzyła sklepów w rok
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

- Co prawda jest pewne wstrzymanie. Nie podzielałbym, aż tak dużego optymizmu, że w grudniu będziemy już mieli produkt dostępny, ale myślę, że realnie na wiosnę jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli szczepionkę, co tak naprawdę definitywnie zakończy pandemię - zaznacza szef resortu.

Dziennikarze pytali również o ewentualną cenę szczepionki. Jak informuje Adam Niedzielski, choć każda firma dyktuje własne warunki, jej wstępny koszt to niecałe 2 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat, leciał w powietrzu i nagle runął. Doszło do tragedii
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą cudowną funkcję. Wielu klientów jej nie zna i wielka szkoda

Następny artykuł