Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże Narodzenie

Minister zdrowia o Bożym Narodzeniu
pixabay.com/ExposureToday
Autor Barbara Bujar21.11.2020

Minister zdrowia podjął temat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Jego rekomendacje są jasne – Polacy powinny spędzić ten czas w gronie rodzinnym. Jak stwierdził, nadchodzący grudzień będzie przypominał tegoroczną Wielkanoc. Obywatele powinni być na to przygotowani.

Polacy codziennie czekają na nowe postanowienia ministra zdrowia. W ciągu ostatnich tygodni szczególnie interesuje ich temat związany z Bożym Narodzeniem, które w kalendarzu zbliża się wielkimi krokami. W tym roku jego okoliczności mogą odbiegać jednak od wieloletnich przyjętych tradycji. Według Adama Niedzielskiego tak właśnie będzie.

Podejrzewasz u kogoś udar? Poproś o wykonanie 3 prostych zadań, jeśli nie podoła, szybko wezwij pomocPodejrzewasz u kogoś udar? Poproś o wykonanie 3 prostych zadań, jeśli nie podoła, szybko wezwij pomocCzytaj dalej

Minister zdrowia o Bożym Narodzeniu. Co się zmieni?

Nad przebiegiem tegorocznych świąt Bożego Narodzenia Polacy zastanawiają się już od dłuższego czasu. Trudno się dziwić – Wielkanoc odbyła się w oparciu o restrykcje, a na chwilę przed Świętem Zmarłych okazało się, że cmentarze będą tego dnia zamknięte. Scenariusz dotyczący grudniowego celebrowania jest więc bardzo pesymistyczny.

Z zapałem do tematu Bożego Narodzenia nie podchodzi także Adam Niedzielski. Jak stwierdził w rozmowie z Super Expressem, tegoroczne święta powinny odbyć się zupełnie inaczej niż działo się to do tej pory. Ludzie nie powinni się gromadzić, nie mówiąc już o wzajemnym odwiedzaniu swoich domów. Pamięcią znów trzeba będzie wrócić do kwietnia.

- Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych. Okres wakacji i przykład czeski szybko zdejmowanych obostrzeń dały nam nauczkę, że zbyt szybkie ‚luzowanie’ przekłada się na wysoką liczbę chorych. Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety, te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych – powiedział minister zdrowia cytowany przez popularne.pl

Rekomendacje Adama Niedzielskiego są oczywiście spowodowane pandemią koronawirusa. W związku z utrzymującym się wysokim przyrostem dziennych zachorowań minister chciałby, aby Polacy podeszli do świąt Bożego Narodzenia odpowiedzialnie. Spotykanie się w większym gronie może sprawić jedynie, że patogen zacznie się rozprzestrzeniać, a w szpitalach przybędzie chorych.

- Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych zakażeń. W większości oznacza to 20 tys. przypadków chorych dziennie. W szpitalach wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia. Mówienie, że nie ma ryzyka lockdownu, nie byłoby prawdą. Przed nami są święta oraz możliwe wzrosty zachorowań na grypę, co niesie zagrożenie rozwoju pandemii koronawirusa. To ryzyko nie jest niezależne od nas. Wiele zależy od tego, czy przestrzegamy zasady DDM: dezynfekcja, dystans i maseczka – wyznał szef MZ.

Zdaniem Adama Niedzielskiego informacje dotyczące malejącej liczby zakażeń w Polsce wciąż powinny być traktowane z dużym dystansem. To, że w ostatnich dniach jest ona mniejsza, nie oznacza, że w ciągu świąt Bożego Narodzenia nie może wzrosnąć.

Dzisiaj grzeje: 1.Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
Danuta Martyniuk pokazała kreację, na widok której chce się płakać. Internauci nie mogą jej wybaczyć, skandal
3.Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę

Objawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcieObjawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcieCzytaj dalej

Przypomnijmy, że w piątek listopada w Polsce potwierdzono kolejne 22 464 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tego samego dnia zmarło także 626 pacjentów.

- Mamy 22 464 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia (...) Z powodu COVID-19 zmarło 149 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 477 osób – przekazało MZ na Twitterze.

Ferie zimowe zostaną wydłużone? Padł konkretny pomysłFerie zimowe zostaną wydłużone? Padł konkretny pomysłCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Morawiecki wygadał się, co z wyjazdami na Boże Narodzenie. Pilnie zaapelował do Polaków
  2. Terapia odmładzająca XXI wieku. Naukowcy są w stanie częściowo odwrócić procesy starzenia się, niewiarygodne osiągnięcie
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, "klasy za kasę nie kupi"
  7. Poszła odebrać ciało zmarłego ojca ze szpitala. Kiedy otworzyła drzwi, przeżyła wstrząs. Porażający widok zapamięta na zawsze

Następny artykuł