Na sylwestra mogą się pojawić nowe obostrzenia? Minister Zdrowia komentuje

minister zdrowia o Sylwestrze
unsplash.com/Danil Aksenov
Autor Natalia Niewczas24.11.2020

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie tegorocznych obchodów Nowego Roku. Wypowiedź polityka była wyjątkowo tajemnicza. Adam Niedzielski pytany o ewentualną ilość uczestników sylwestrowej imprezy odparł, że “nie może być taki nieludzki”.

Minister zdrowia wyszedł licznym pytaniom Polek i Polaków naprzeciw. Po ogłoszeniu limitu gości podczas wigilijnego spotkania pytania o decyzje dotyczące obchodów Nowego Roku w naturalny sposób pojawiły się w głowach obywateli. Komentarz Adama Niedzielskiego w tej sprawie mógł jedynie podsycić liczne wątpliwości.

Pierwsze objawy raka trzustki. Nigdy ich nie ignorujPierwsze objawy raka trzustki. Nigdy ich nie ignorujCzytaj dalej

Minister zdrowia o Sylwestrze 2020/21

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o obchody Nowego Roku we wtorek 24 listopada. Odpowiedzi udzielił na łamach programu “Newsroom” w WP.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, w sobotę 21 listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił dalsze decyzje rządu w sprawie epidemii COVID-19. Władze postanowiły, że do 27 grudnia obowiązuje limit 5 uczestników imprez i spotkań (nie dotyczy to jednak osób mieszkających razem).

W programie “Newsroom” minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o to, czy w ostatni dzień roku limit uczestników może zostać podwyższony. Udzielił wówczas nieoczywistej odpowiedzi.

- Nie mogę być taki nieludzki - powiedział minister zdrowia.


Adam Niedzielski odniósł się również do ostatnich działań rządu. Zaznaczył, że władze określiły już swoje decyzje na najbliższych kilka tygodni.

- My i tak dokonaliśmy znaczącego kroku naprzód, jeżeli chodzi o przewidywalność postępowania, bo ogłaszamy nasze działania z czterotygodniową perspektywą. Najbliższy okres od 28 listopada do 27 grudnia już jest sprecyzowany, jakie dokładnie reżimy i obostrzenia będą stosowane - mówił minister zdrowia.

Dzisiaj grzeje:
1.Czteroletnia dziewczynka wypadła z okna. Wstała i poszła do piekarni prosić o pomoc
2.Były jezuita ujawnił sekrety kard. Dziwisza i Jana Pawła II. Mówi o ogromnych kwotach pieniędzy i zadziwiających powiązaniach
3.Bezpłatne badania i zniesienie limitów na wizyty u specjalistów. Resort zdrowia ogłosił wielki plan

Ponad pół wieku spędził w szpitalu. Media obiegła wiadomość o śmierci pacjentaPonad pół wieku spędził w szpitalu. Media obiegła wiadomość o śmierci pacjentaCzytaj dalej

Do perspektywy tegorocznego Sylwestra odniósł się również wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska apeluje o to, by w tym roku odpuścić sobie huczne świętowanie.

- Nie planujmy sylwestra hucznego, ale raczej spokojnego, także bez fajerwerków - powiedział Kraska.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka tylko mężczyznNowy objaw koronawirusa. Dotyka tylko mężczyznCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Skandal z udziałem Polaka. Wyjechał na wakacje za granicę. Dopuścił się porażającego czynu
  2. Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie
  3. Wczesne objawy nadciśnienia. Nie można ich bagatelizować
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. Wydało się, co mama Zenka Martyniuka robiła, gdy mały król disco polo płakał. Potrzebowała kota, dziś nie każdy rodzic by się zdecydował
  7. Mama Zenka Martyniuka przerwała milczenie. Ujawniła szczegóły z przeszłości syna. Niewielu miało pojęcie, jak wyglądało dzieciństwo muzyka

Następny artykuł