Minister zdrowia decyzja
pacjenci.pl
Autor Klaudia Bochenek - 27 Sierpnia 2020

Minister zdrowia podjął kontrowersyjną decyzję. Wprowadza nowe zasady kwarantanny

Minister zdrowia postanowił całkowicie zmienić zasady kwarantanny. O wszystkim powiedział podczas konferencji prasowej. Adam Niedzielski, który objął stanowisko po Łukaszu Szumowskim, zaczął od ogromnych zmian.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, przemawiał dziś na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Nikt nie spodziewał się tak kontrowersyjnej decyzji, to ogromna zmiana dla kolejnych zarażonych koronawirusem. Czas pokaże, czy podjęte działania idą w dobrym kierunku.

Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętaćMinisterstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętaćCzytaj dalej

Minister zdrowia chce wprowadzić nowe zasady kwarantanny i izolacji

O decyzji Adama Niedzielskiego jako pierwsze poinformowało Radio ZET. Minister zdrowia przedstawił propozycje zmian dotyczących kwarantanny i izolacji, nikt nie spodziewał się czegoś podobnego. Polityk postanowił postąpić tak, a nie inaczej, na podstawie obserwacji tego, jak przebiega kwarantanna w innych krajach europejskich.

- Po pierwsze, w przypadku kwarantanny – skrócimy czas jej trwania do 10 dni, mamy na to dowody m.in. z Norwegii, ale też z praktyki klinicznej, że taki okres izolacji jest bezpieczny i nie powoduje wielkiego przyrostu ryzyka - mówił na konferencji Adam Niedzielski.

Jak zaznaczono, najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie standardu WHO. Światowa Organizacja Zdrowia nie wymaga bowiem, aby okres izolacji kończył się testem na obecnosć koronawirusa. Do tej pory było tak, że kwarantanna kończyła się w przypadku, gdy zarażony przeszedł dwa negatywne testy. U niektórych chorych testy dawały wynik pozytywny i tym samym przedłużano izolację. Adam Niedzielski wyobraża to sobie kompletnie inaczej.

- Przy braku objawów nie ma potrzeby robienia badań - stwierdził minister zdrowia. Aktualnie na kwarantannie przebywa 101 697 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem
2. RMF: Zapadła decyzja w sprawie obowiązkowych szczepień na koronawirusa. Ale nie wszyscy będą musieli się zaszczepić

Przypomnijmy, że dziś odnotowano 887 nowych przypadków zarażenia koronawirusem - łącznie od początku epidemii na COVID-19 zachorowało 64 689 osób, a 44 097 wyzdrowiało. Liczba aktywnych przypadków to 18 582.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerza
  2. Powrót do szkół zostanie przesunięty? Wszyscy rodzice powinni wiedzieć, ważne zmiany w konkretnych szkołach
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. Porażające wieści o zdrowiu papieża, współpracownik ujawnia fakty. Duchowny podjął także kluczową decyzję
  5. Tomasz Karolak oburzony, wyrzucono go ze sklepu z prostego powodu. Aktor stwierdził, że to on powinien wezwać policję
  6. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  7. 2-miesięczny chłopiec nagle przemówił. Co powiedział? Jest wideo

Następny artykuł