Minister zdrowia wydał komunikat
pixabay.com/Arcaion
Autor Barbara Bujar - 27 Września 2020

Minister Zdrowia przekazał pilny komunikat. Dotyczy każdego Polaka

Minister zdrowia odniósł się do najnowszych danych Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. Swoimi uwagami podzielił się z Polakami w mediach społecznościowych, Skomentował sytuację Polski na tle innych krajów Starego Kontynentu, a także wystosował w ich stronę specjalny komunikat.

Minister zdrowia to jedna z tych osób, które cały czas trzymają rękę na pulsie i regularnie wypowiadają się na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Do niedawna funkcję tę pełnił Łukasz Szumowski, jednak po jego głośnej dymisji stanowisko objął Adam Niedzielski. Od tego czasu to on odpowiada za kierowanie resortem zdrowia i informowanie społeczeństwa o aktualnej sytuacji w kraju. W niedzielę na Twitterze znów przekazał ważną wiadomość. Tym razem szef MZ odniósł się do najnowszych danych ECDD. Korzystając z okazji, poprosił także Polaków o jedną istotną rzecz.

U ginekologa usłyszała nietypową uwagę. Dopiero po kilku godzinach zrozumiałą co oznaczałaU ginekologa usłyszała nietypową uwagę. Dopiero po kilku godzinach zrozumiałą co oznaczałaCzytaj dalej

Polska na tle innych krajów Europy. Minister zdrowia komentuje

Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób przedstawiło najnowsze dane dotyczące rozwoju COVID-19 na terenie całego kontynentu. Eksperci od początku epidemii monitorują sytuację, przedstawiają krzywe geograficzne oraz publikują szczegółowe informacje na temat przebiegu choroby w poszczególnych państwach. Polska jako jeden z krajów europejskich również znajduje się w tych zestawieniach. Jej ostatnią pozycję postanowił skomentować Adam Niedzielski.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce w ostatnich dniach przybrała bardzo niepokojący obrót. Dobowy rekord zakażeń padł zaledwie dwa dni temu i wyniósł wówczas 1 587 przypadków. Jak informuje Interia, na tle innych państw Europy, nie jest to jednak jeden z najpoważniejszych wyników. W oparciu o dane ECDC, które dotyczą liczby zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców, Polska wypada całkiem nieźle. Wskaźnik w siedmiu województwach wynosi bowiem poniżej 20, a w pozostałych dziewięciu – między 20 a 59.9.

Choć w obliczu całej Europy sytuacja Polski nie wygląda najgorzej, Adam Niedzielski przypomniał obywatelom, że wciąż trzeba mieć się na baczności. Epidemia koronawirusa przebiega bardzo dynamicznie, dlatego każdy z nich powinien pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

- Polska pozostaje nadal jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy, ale pamiętajmy, że ryzyko eskalacji jest wysokie. Dołóżmy naszą cegiełkę stosując zasadę DDM – zauważył Niedzielski.

Dzisiaj grzeje: 1. Za brak maseczki została potraktowana paralizatorem. Bulwersujące nagranie obiegło internet [video]
2.Archeolodzy po prostu padli na kolana. Odkrycie rzuca zupełnie inne światło na historię świata
3.Violetta Villas zdążyła wyjawić wielką tajemnicę zanim odeszła. Smutne wyznanie sprawia, że łzy same napływają do oczu

Wspomniane przez ministra zdrowia DDM to oczywiście nic innego jak: dystans, dezynfekcja i maseczka. To jedne z głównych zasad ostrożności, które wciąż obowiązują na terenie naszego kraju. Przypomnijmy, że zasłanianie nosa i ust jest konieczne w każdej zamkniętej strefie publicznej, z wyjątkiem powiatów strefy czerwonej, gdzie należy pamiętać o tym nawet na ulicach. Bezpieczny odstęp od innych ludzi to natomiast przynajmniej 1,5 metra.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dyrektor muzeum w Auschwitz wydał oświadczenie. Prosi o łaskę dla skazanego nastolatka
  2. Ujawniono dziwne obrazy widziane z kosmosu. Naukowcy z NASA biją na alarm
  3. Kobieta zarażona niebezpieczną chorobą tropikalną. Do zakażenia miało dojść w czasie wakacji
  4. Awantura na pokładzie samolotu. Polak został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie nakazu
  5. Wczesne objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić, co może okazać się fatalne w skutkach
  6. Kultowa scena z obiadem polowym z "Czterech pancernych i psa" kryje za sobą porażającą historię. Aktorzy do dziś czują niesmak

<>

Następny artykuł