Złe wieści z samego rana. MZ podało nowe informacje

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia. Ofiar koronawirusa wciąż przybywa
unsplash_ RUSLAN BOGDANOV
Autor 07.05.2020

Ministerstwa Zdrowia opublikowało raport, który nie napawa optymizmem. Resort poinformował bowiem o 158 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 4 pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia. Choć władze zaczynają z umiarkowanym optymizmem spoglądać na sytuację w kraju, wciąż daleka jest ona od normalności.

Najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia pokazują, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 158 nowych przypadków zakażenia. Jednocześnie zwiększyła się liczba przypadków śmiertelnych. Zmarły kolejne 4 osoby chore na COVID-19.

Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu LugolaPiliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu LugolaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia. Ofiar koronawirusa wciąż przybywa

- Mamy 158 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78), dolnośląskiego (28), wielkopolskiego (23), zachodniopomorskiego (6), pomorskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (4), lubuskiego (1), podkarpackiego (1), małopolskiego (1) i podlaskiego (1). - ogłosiło MZ na Twitterze.

Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o kolejnych ofiarach koronawirusa. Z powodu choroby COVID-19 zmarło czterech pacjentów.

- Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 96-M Gdynia, 84-K Konin, 80-K Poznań, 84-K Łańcut. - czytamy na stronie MZ.

Resort zdrowia poinformował ponadto, że większość ofiar miała choroby współistniejące. Od wybuchu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce zaraziło się już 14.898 osób. Zmarło zaś 737 pacjentów.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że ciężki przebieg COVID-19 pojawia się u 14 proc. osób zakażonych koronawirusem, a śmiertelność wynosi 3,4 proc. W Polsce śmiertelność z powodu zakażenia koronawirusem kształtuje się na poziomie ok. 2 proc.

Choroba COVID-19 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, a także zmęczeniem. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje obecne zachorowania jako pandemię.

Dzisiaj grzeje: 1.Minister Szumowski ostrzega. Wkrótce może czekać nas ponowne zamrożenie gospodarki

2. Prawda okazała się zupełnie zaskakująca. Specjalistyczny sprzęt nie pozostawił wątpliwości co do ciała Kacperka

Czas między początkiem zakażenia a wystąpieniem pierwszych objawów wynosi zwykle około pięciu dni, jednak może on trwać nawet dwa tygodnie. Pacjentami, którzy są najbardziej narażeni na działanie wirusa, są osoby starsze, osoby z chorobami układu krążenia, chorobami płuc oraz cukrzycą.

Koronawirus SARS-CoV-2 spowodował na całym świecie ponad 3,7 mln zachorowań. Choć udało się wyleczyć ponad 1,2 mln pacjentów, niemal 264 tys. osób zmarło. Przypadki zakażeń odnotowano już w 212 krajach świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skórki po bananach upiecz w piekarniku i zmiel. Proszek bananowy ma niewyobrażalną wartość
  2. Ogromny przełom. Pierwszy kraj od 1 lipca otwiera granice dla turystów
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Nowe limity prędkości? Kierowcy będą częściej zatrzymywani nawet poza obszarem zabudowanym

Następny artykuł