Ministerstwo zdrowia wprowadza poważne zmiany
.
Autor Klaudia Gaicka - 1 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy

Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję, która będzie mieć wpływ na edukację przyszłych lekarzy i dentystów. Zdania co do tej zmiany są bardzo podzielone. Niektórzy komentujący nie kryją oburzenia. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 znów wywraca wszystko do góry nogami.

Ministerstwo Zdrowia podaje wiele ważnych informacji za pomocą swojego profilu na Twitterze. Oficjalną stronę resortu zdrowia obserwuje blisko 280 tys. osób, więc rządzący korzystają z okazji, aby publikować za jej pośrednictwem najnowsze informacje. Ostatni ważny komunikat dotyczył Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.

Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieciNowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieciCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję, która będzie mieć wpływ na edukację przyszłych lekarzy i dentystów. Zdania co do tej zmiany są bardzo podzielone

- Minister Zdrowia @A_niedzielski zdecydował, że Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w sesji wiosennej odbędzie się w tylko w formie pisemnej! Lekarze i lekarze dentyści, którzy go zdadzą, otrzymają tytuł specjalisty. - poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze.

Do tej pory Państwowy Egzamin Specjalizacyjny składał się z dwóch części. Egzaminu teoretycznego i egzaminu praktycznego. Egzamin teoretyczny przeprowadza się w formie: egzaminu testowego, jeżeli liczba osób zdających wynosi co najmniej 30, albo egzaminu ustnego. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego jest uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego.

Niewątpliwie pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 mocno oddziałuje na wszystkie sfery życia Polaków. Wśród komentujących nie zabrakło pytań o inne egzaminy zawodowe (np. egzamin sędziowski). COVID-19 sprawia, że wielu z nas nie jest pewnymi swojej przyszłości, nie tylko tej zawodowej.

Komentarze, jak to zwykle bywa, podzieliły ludzi na pół. Część komentujących uważała, że lekarze powinni mieć wiedzę praktyczną na najwyższym poziomie oraz śmiała się np. „z rysowania leczenia kanałowego”. Inni z kolei trafnie zauważyli, że tyle lat studiów medycznych dostatecznie uczy studentów i egzamin to tylko formalność.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Zrobiła zakupy w Biedronce. Po wyjściu dostała wezwanie do zapłaty dodatkowych 90 zł, powód wprawia w oniemienie

Polecamy śledzenie komunikatów Ministerstwa Zdrowia. Oprócz cyklicznych ostrzeżeń przed czynnikami szkodliwymi dla człowieka możemy tam uświadczyć informacje odnośnie do nowych obostrzeń oraz najnowsze raporty o SARS-CoV-2.

Od początku pandemii COVID-19 w naszym kraju zachorowało 67 922 osób. 47 030 pacjentom udało się wygrać walkę z chorobą, 18 834 nadal walczy, a 2 058 niestety zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: policja weszła do stołecznego ratusza. Funkcjonariusze szukają i zabezpieczają dokumenty
  2. Jarosław Kaczyński ma się czego wstydzić? Światło dzienne ujrzały zadziwiające fakty z przeszłości
  3. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał
  4. Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzece
  5. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie
  6. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości

Następny artykuł