Ministerstwo Zdrowia udostępniło statystki z ostatniej doby
Fot. pixabay.com/ krzys16
Autor Klaudia Gaicka - 2 Maja 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne informacje. Dla kilkunastu osób ostatnia doba zakończyła się tragedią

Ministerstwo zdrowia udostępniło najnowsze statystyki dotyczące koronawirusa. Dla kilkunastu zarażonych ostatnia doba zakończyła się tragicznie. Zabrakło informacji o ilości wykonanych testów.

Ministerstwo zdrowia poinformowało za pośrednictwem swojego Twittera o najnowszych statystykach koronawirusa SARS-CoV-2. Łącznie w naszym kraju, zarażonych koronawirusem zostało oficjalnie 13 375 osób, z czego 664 pacjentów zmarło.

Ministerstwo Zdrowia ukazuje ostatnią dobę w dokładnych liczbach

Ostatniej doby przybyło 270 nowych i potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Niechlubnej czołówkę województw rozpoczyna region śląski. W ciągu ostatniej doby 66 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Dalej mamy następujące województwa, wielkopolskie z wynikiem 51 nowych zarażonych, dolnośląskie – 40 chorych, łódzkie - 34, mazowieckie - 25, małopolskie - 21, opolskie - 9, pomorskie - 6, zachodniopomorskie - 5, kojawsko-pomorskie i podkarpacje - w każdym 4, lubuskie oraz podlaskie - w obu 2 ofiary oraz w świętokrzystkim jedna.

Ministerstwo podsumowało również liczbę zgonów, jak się okazuje, ostatnia doba zakończyła się tragicznie dla 13 chorych na COVID-19. Ofiary to: 89-letnia kobieta z Warszawy, dwie kobiety z Gdańska (89 i 87 lat), 69-letnia kobieta z Bydgoszczy, 80-letnia kobieta z Krakowa, 61-letni mężczyzna z Raciborza, 75-letni mężczyzna z Tych, 86-letnia kobieta z Łomży, 64-letni mężczyzna z Bolesławca oraz aż cztery osoby z Poznania, 84-letnia kobieta i trzech mężczyzn (w wieku 69, 73 oraz 74 lat).

Dzisiaj grzeje: 1. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy wytyczne GIS, nic już nie będzie jak dawniej

2. Dramatyczne poszukiwania trwały wiele dni. Niestety, porażająca prawda wyszła na jaw, ciężko powstrzymać łzy

Pod wpisem Ministerstwa pojawiły się głosy sugerujące, że spłaszczenie się krzywej zachorowań wywołane jest zmniejszeniem przepustowości laboratoryjnych. Przepustowość laboratoryjna określa, ile testów na obecność koronawirusa może wykonać dziennie dane laboratorium. Komentujący uważają, że taka manipulacja jest ściśle powiązana z przekonaniem ludzi do wzięcia udziału wyborach, które mają się odbyć już za kilka dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hitowy deser bez pieczenia z 2 składników zrobisz w chwilę. Żaden sernik nie jest delikatniejszy
  2. Kobieta chciała uczcić koniec kwarantanny. Finał niewinnego spaceru okazał się tragiczny
  3. Doradca Donalda Trumpa przewiduje koniec epidemii. Zdradził, co może ją powstrzymać
  4. Wielu Polaków łamie zasady kwarantanny. Niepokojące dane Komendy Głównej Policji
  5. Dramat kobiety z udarem. Przez epidemię żaden szpital nie chciał jej przyjąć, teraz nie żyje
  6. Nie żyje słynny mistrz olimpijski. Zmarł przedwcześnie, osierocił dwójkę dzieci

Następny artykuł