Ministerstwo Zdrowia wprowdziło poważną zmianę dotyczącą kwarantanny
youtube.com/TVPInfo
Autor Barbara Bujar - 2 Lipca 2020

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło poważne zmiany. Zapadła ważna decyzja

Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję, która w Polsce weszła w życie 2 lipca. Zmiana opublikowana 1 lipca w Dzienniku Ustaw dotyczy kwarantanny, którą będzie należało odbyć przez 24 godziny. Zobacz, kogo obowiązuje i czy może się przedłużyć.

Od 2 lipca w Polsce zmieniła się zasada odbywania kwarantanny związanej z ryzykiem zakażenia COVID-19. Do tej pory Ministerstwo Zdrowia narzucało ten obowiązek na wszystkie osoby, które wróciły do kraju z zagranicy lub miały kontakt z osobą zarażoną. Izolacja trwała wtedy 14 dni. Po pewnym czasie, w przypadku powrotów do Polski, zasada ta została zniesiona. Teraz jednak rząd postanowił częściowo do niej wrócić. Forma kwarantanny, która 1 lipca została umieszczona w Dzienniku Ustaw, będzie przebiegała jednak nieco inaczej.

9-latka nie miała żadnych szans. Karetka pędziła bez pacjenta 100 km/h9-latka nie miała żadnych szans. Karetka pędziła bez pacjenta 100 km/hCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nową, 24-godzinną kwarantannę

Od samego początku epidemii polskie władze starają się ograniczyć jej rozwój, by w efekcie uniknąć nowych zachorowań. Koronawirus niestety nie daje za wygraną, a w naszym kraju wciąż notuje się kolejne przypadki zakażenia. Z tego względu rząd postanowił wrócić do obowiązku przeprowadzania kwarantanny domowej. Zgodnie z nowymi zasadami będą odbywać ją wszyscy, którzy w kraju lub za granicą narazili się na zachorowanie.

Jak podaje wprost.pl, od każdej z takich osób zostanie pobrany materiał do badań. Stanie się to dopiero nie wcześniej niż po 7 dniach od momentu możliwego zakażenia. Dopiero wtedy próbki będą mogły zostać poddane badaniom. Jeżeli wynik okaże się ujemny, a medyczne laboratorium diagnostyczne przekaże go do systemu teleinformatycznego, wtedy badana osoba będzie musiała odbyć 24-godzinną izolację.

Jeżeli u osoby, która naraziła się na zakażenie koronawirusem, test nie zostanie wykonany, jej kwarantanna może przedłużyć się do 14 dni. Z informacji ponanych przez Wprost wynika, że projekt, który obowiązuje od dziś wszystkich Polaków został wydany przez ministra zdrowia i dotyczy chorób zakaźnych, które wiążą się z obowiązkiem hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. 70-latka dostaje tylko 1085 zł renty na miesiąc, ale wlepili jej 12 tys. zł mandatu. Zaskakujące stanowisko sądu

- Projekt nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych z uwagi na jego pilny charakter. Rozporządzenie wchodzi w życie 2 lipca 2020 r. - informuje portal.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalna zbrodnia w solarium. Pracownica będzie miała traumę na całe życie
  2. Policja wnioskuje o karę za pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Odbył się zgodnie z wolą rodziny;
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Justyna Żyła nie może przeboleć końca związku z Piotrem? Wyznała, jak to jest być samotną matką, padły mocne słowa (FOTO)

Następny artykuł