Ministerstwo Zdrowia popełnia błąd
.
Autor Klaudia Gaicka - 2 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia popełniło poważny błąd. Opublikowano wyjaśnienie

Ministerstwo Zdrowia kolejny raz nie wykazało się podstawową znajomością zasad interpunkcji. W ich wpisach na Twitterze często nie brakuje również literówek. Komentujący nie kryją oburzenia. Zdaniem jednego z użytkowników, resort zdrowia powinien świecić przykładem.

Ministerstwo Zdrowia bardzo często korzysta ze swojego profilu na Twitterze, aby informować obywateli o najnowszych lub najistotniejszych dla nich informacjach w zakresie zdrowia. Taka droga komunikacji jest jak najbardziej zrozumiała, ponieważ oficjalną stronę resortu zdrowia obserwuje aż blisko 280 tys.

Dzisiaj wchodzą w życie nowe obostrzenia. Są jednak wyjątkiDzisiaj wchodzą w życie nowe obostrzenia. Są jednak wyjątkiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia nie wykazało się podstawową znajomością zasad interpunkcji. W ich wpisach często nie brakuje również literówek. Komentujący nie kryją oburzenia.

Bardzo często podejmujemy temat wpisów zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia i dawno zauważyliśmy to, za co resort dziś tak gorliwie przeprasza. Dla śledzących ich najnowsze wpisy nie jest tajemnicą, że interpunkcja nie należy do mocnych stron prowadzących oficjalny profil.

- Chyba zgubili Państwo przecinek przed 2 testami negatywnymi - skwitował ich wpis jeden z komentujących.

Niestety przy tak ważnych treściach zdarza się, że mały przecinek robi ogromną różnicę w znaczeniu. Komentujący zwrócili uwagę, że sytuacja nie jest odosobniona. Ewidentnie jest to coś, nad czym resort powinien popracować.

- Oni ogólnie nie używają przecinków. Ministerstwo, które powinno świecić przykładem, jeśli chodzi o prawidłową polszczyznę… - podsumował inny użytkownik.

Wyjątkowo resort zdrowia przyznał się do błędu, popełniając przy tym kolejny błąd, jednak niemający aż tak dużego znaczenia dla zrozumienia treści. Nie mniej jednak popieramy opinię komentującego. Zdecydowanie Ministerstwu Zdrowia, które przekazuje komunikaty milionom obywateli, nie przystoi taka niedbała pisownia.

- Przepraszamy ale do wiadomości o zwolnieniu z izolacji osoby bezobjawowej wkradł się błąd. Zwolnienie w tym przypadku nastepuje [pisownia oryginalna] po 10 dniach od pozytywnego testu bez konieczności uzyskania 2 kolejnych wyników negatywnych. Przepraszamy - napisali.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych


Ministerstwo zapomniało nie tylko o przecinku przed „ale” i kropce na końcu zdania, ale również nie użyło polskiego znaku w słowie „następuje”. Mimo wszystko polecamy śledzić komunikaty Ministerstwa Zdrowia. Oprócz cyklicznych ostrzeżeń przed czynnikami szkodliwymi dla człowieka możemy tam uświadczyć informacji odnośnie do nowych obostrzeń oraz najnowsze raporty o COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Wygralibyście pół miliona złotych? Podchwytliwe pytanie w "Milionerach", na które niewiele osób potrafiłoby odpowiedzieć
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Doda pokazała jak kręci "Dziewczyny z Dubaju". Odważne zdjęcia z planu rozgrzewają internet

Następny artykuł