Ministerstwo Zdrowia o weselach
fot. https://pixabay.com
Autor Natalia Niewczas - 3 Września 2020

Będą nowe ograniczenia? Ministerstwo Zdrowia komentuje

Ministerstwo Zdrowia informuje - wprowadzenie dodatkowych restrykcji wkrótce może stać się rzeczywistością. Wszystko zależy od dynamiki sytuacji epidemiologicznej i ewentualnego nadejścia drugiej fali zachorowań na koronawirusa. Zmiany w szczególny sposób dotknęłyby jedną z i tak podupadłych branż.

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza wdrożenia dodatkowych obostrzeń. Prawdopodobne zmiany, choć wciąż pozostają niepewne, z pewnością pokrzyżowałyby plany wielu Polaków i to w ten wyjątkowy, najważniejszy dzień. Resort nie odrzuca bowiem zaostrzenia restrykcji dotyczących przyjęć weselnych.

Wszystko się wyjaśniło. Największa tajemnica Szumowskiego ujawnionaWszystko się wyjaśniło. Największa tajemnica Szumowskiego ujawnionaCzytaj dalej


Ministerstwo Zdrowia zabiera głos w sprawie wesel


Doniesienia płynące prosto z Ministerstwa Zdrowia z pewnością nie ucieszą planujących wymarzony ślub narzeczonych. Na pary mogą czekać dodatkowe, wymuszone zagrożeniem epidemiologicznym, utrudnienia. Najnowsze informacje przekazał rzecznik ministerstwa.


Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, komentował potencjalną przyszłość organizowania wesel podczas spotkania z przedstawicielami mediów w Warszawie. Jak wspominał, spodziewana na jesieni wysoka ilość nowych zakażeń COVID-19 może poskutkować dodaniem nowych przepisów.


- Wszystko wskazuje, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy - przekazał Wojciech Andrusiewicz.

Na ten moment obowiązek rejestracji gości weselnych to wciąż jedynie propozycja. Wojciech Andrusiewicz wyjaśnia, że przepis mógłby wejść w życie wtedy, gdy zwiększy się ilość samych ognisk COVID-19 mających źródło właśnie w rodzinnych uroczystościach.


Obecne regulacje zezwalają na udział w weselu maksymalnie 150 osób. W zależności od przypisania danego regionu do tak zwanej strefy żółtej lub czerwonej (obszarach odnotowujących największy przyrost nowych dziennych przypadków COVID-19), limit wynosi kolejno 100 lub 50 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Fatalne informacje dot. emerytur Polaków. Nie spodziewamy się tak złego scenariusza odkładając co miesiąc składki


W środę 2 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 595 nowych zachorowaniach na COVID-19, co w porównaniu z sierpniowym przyrostem stanowi niewielki spadek. Niestety tego samego dnia resort doniósł o śmierci 20 zakażonych koronawirusem pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Dlaczego TVN zdecydował się je wyemitować? Przykre sceny w Top Model
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł