Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Nowe zasady dotyczące kwarantanny wchodzą w życie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zmianie zasad
Ava Sol
Autor Klaudia Gaicka03.09.2020

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany dotyczące przymusowej izolacji. Nie było się jednak bez wstydliwego błędu, za który resort zdrowia musiał przeprosić. Wielu Polaków będzie zaskoczonych z powodu nowych zaleceń.

Ministerstwo Zdrowia wydało nowy komunikat dotyczący pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Radio Zet poinformowało, że wkrótce mają nastąpić spore zmiany dotyczące odbywania kwarantanny przez osoby potencjalnie zainfekowane.

13-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Niedawno urodziła, zatrważające, kto okazał się ojcem dziecka13-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Niedawno urodziła, zatrważające, kto okazał się ojcem dzieckaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia miesza ludziom w głowach sprzecznymi komunikatami. Nadchodzą spore zmiany w temacie przymusowej izolacji

Resort zdrowia przygotowuje się do nowego wyzwania, jakim zapewne będzie dla nich sezon infekcyjny przypadający na jesień i zimę. Wielu ekspertów obawia się, że nasza służba zdrowia jest zbyt niedofinansowana, aby dać sobie radę przy takim obłożeniu chorych, jakie może nas zastać w czasie pandemii COVID-19.

Jak podaje portal Popularne.pl, wszyscy obawiają się drugiej fali. Zapoczątkować może ją ochłodzenie oraz powrót dzieci do szkół. Wszyscy mają duże oczekiwania względem nowego ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. O zmianach, które muszą nastąpić w służbie zdrowia, słyszy się już od kilku tygodni. W końcu nastąpiły jakieś postanowienia.

- Minister Zdrowia @a_niedzielski, zgodnie z zapowiedzią, podpisał dwa rozporządzenia dotyczące nowych zasad zwalniania z izolacji przy Covid-19 - napisało Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze.

Resort zdrowia podjął temat skróconej izolacji. Chociaż, jak wspominaliśmy, w pierwotnym wpisie pojawił się błąd wynikający z interpunkcji, Ministerstwo sprostowało i wyjaśniło, na czym dokładnie będzie polegać zmiana.

- Przepraszamy ale do wiadomości o zwolnieniu z izolacji osoby bezobjawowej wkradł się błąd. Zwolnienie w tym przypadku następuje po 10 dniach od pozytywnego testu bez konieczności uzyskania 2 kolejnych wyników negatywnych. Przepraszamy #koronawirus - wyjaśnili.

Błąd resortu zdrowia wywołał spore oburzenie wśród komentujących, ponieważ sytuacja nie jest odosobniona. Komentujący zwrócili uwagę, że Ministerstwo często nie stosuje zasad interpunkcji.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Waloryzacja emerytur i rent 2021. Wiadomo już dokładnie, o ile więcej pieniędzy trafi do kieszeni seniorów

- Do 10 dni skrócona zostaje obowiązkowa kwarantanna po kontakcie z osobą zakażoną. Dzisiejsze rozporządzenie Rady Ministrów do 10 dni skraca natomiast kwarantannę po powrocie z zagranicy - uzupełniono informację.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 46-latka poszła do ginekologa na kontrolę. Lekarz podczas badania nagle zaczął się śmiać, kobieta oblała się rumieńcem
  2. Wiemy, na którym miejscu jechał zakażony. Pasażerowie poszukiwani
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Wstyd i hańba, okropne znalezisko w produkcie polecanym dla dzieci w Lidlu

Następny artykuł