nowe przepisy
fot. https://pixabay.com/ MirceaIancu_CandidShots
Autor Natalia Niewczas - 4 Sierpnia 2020

Ministerstwo Zdrowia planuje nowe prawo. Dotyczyć będzie wszystkich Polaków

Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić nowe, obowiązujące na terenie całego kraju prawo. Przepisy mają dotyczyć wszystkich Polaków; ich zadaniem będzie poprawienie sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Każdy Polak powinien bezzwłocznie się z nimi zapoznać.

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad szybkim wprowadzeniem nowego prawa. Przepisy mają wejść w życie jeszcze w sierpniu 2020 roku, chociaż dokładna data ich wprowadzenia wciąż nie została wyznaczona. Niedostosowanie się do zapowiadanych zmian będzie skutkowało mandatem.

Myśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorszaMyśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorszaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podejmuje pilne decyzje

Najnowsze doniesienia z Ministerstwa Zdrowia mówią nie tylko o coraz większej ilości nowych przypadków zakażenia koronawirusem, ale i o pojawieniu się nowych przepisów. Zmiany mają dotyczyć sklepów, a konkretniej uprawnień personelu.

Dzięki nowym przepisom pracownicy sklepów w całej Polsce będą mogli odmówić obsłużenia osób niestosujących się do obowiązujących w kraju przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Przychodząc na zakupy bez maseczki, będziemy ryzykować zatem powrotem do domu z pustymi rękami.

Nowe prawo umożliwi personelowi wypraszanie z lokalu tych kupujących, którzy nie zasłonili nosa i ust maseczką, chustą, szalikiem bądź innym spełniającym swe zadanie materiałem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” udziela dalszych wyjaśnień.

Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu - tłumaczy Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Już niebawem wielu Polaków czeka wymiana prawa jazdy. Koszty mogą zadziwić

Nic nie wskazuje na to, by walka z koronawirusem miała w najbliższym czasie dobiec końca. W Polsce ogólna sytuacja epidemiologiczna stale się pogarsza, a publikowane przez Ministerstwo Zdrowia statystyki potwierdzają pesymistyczne scenariusze. W sierpniu padł niechlubny rekord - tylko we wtorek 4 sierpnia ministerstwo poinformowało za pomocą mediów społecznościowych o 680 nowych przypadkach zakażeniem COVID-19.

Obecnie do najbardziej dotkniętych koronawirusem regionów Polski zaliczamy województwo śląskie, mazowieckie i łódzkie. Łącznie w naszym kraju z powodu COVID-19 zmarło 1738 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja ministra zdrowia. Wracają obostrzenia
  2. Śmierć zajrzała Edycie Górniak w oczy. Dantejskie sceny na drodze
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. 20-latka wzięła ślub z lalką zombie. Wspólne zdjęcia i wideo wbijają w fotel

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł