Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Nowe regiony w czerwonych i żółtych strefach

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów
własne
Autor Barbara Bujar04.09.2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną informację. Lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami po raz kolejny została zaktualizowana. Tym razem w strefie czerwonej znalazły się trzy pozycje, a w strefie żółtej — siedem. Dziesięć powiatów trafiło natomiast do grupy zagrożonej.

Ministerstwo Zdrowia od kilku miesięcy śledzi przebieg epidemii koronawirusa w Polsce i regularnie podejmuje w tym temacie kolejne kroki. Jednym z nich było wprowadzenie żółtej i czerwonej strefy, które zaczęły obowiązywać w naszym kraju już od 8 sierpnia. Od tego momentu mieszkańcy i przebywający w podanych regionach muszą przestrzegać zaostrzonych i ściśle określonych przez rząd restrykcji. Sytuacja w tych miejscach jest jednak na bieżąco kontrolowana, a lista ulega aktualizacjom. O kolejnej ważnej zmianie resort poinformował dziś rano.

Minister Edukacji ma ważny apel do wszystkich rodziców. Każdy powinien się z nim zapoznaćMinister Edukacji ma ważny apel do wszystkich rodziców. Każdy powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podało aktualną listę powiatów. Zmiany zaczną obowiązywać od soboty

Jak podaje Interia Fakty, dodatkowe obostrzenia, które rząd wprowadził w żółtej i czerwonej strefie, mają związek ze wzrostem zakażeń, jaki od pewnego czasu obserwowany był w naszym kraju. Szczegółowe wykazy powstają w oparciu o przeprowadzane analizy i badania ilości zachorowań w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych przypadków było w tym okresie więcej niż 12 na 10 tysięcy mieszkańców, wtedy powiat trafia do strefy czerwonej. Jeśli jednak liczbę tę szacuje się między 6 a 12 na 10 tysięcy, powiat zaliczany jest do strefy żółtej.

W każdym miejscu, które znajduje się na liście, obowiązują zaostrzone i dokładnie określone restrykcje. Przypomnijmy, że w strefie czerwonej jest ich najwięcej. Mieszkańcy i przebywający muszą pamiętać między innymi o zasłanianiu nosa ust w każdej przestrzeni użytku publicznego, przestrzeganiu limitu 50 osób podczas wesel i innych uroczystości rodzinnych oraz jednej osobie na cztery metry kwadratowe w restauracjach i kościołach. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne, a organizacja targów i konferencji została wstrzymana.

W strefie żółtej obostrzenia są nieco łagodniejsze. Maseczki i przyłbice konieczne są jedynie w zamkniętych przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, urzędy, baki, czy pojazdy transportu miejskiego. Dodatkowo mieszkańców i przebywających obowiązuje limit 100 osób na weselach i innych imprezach okolicznościowych. To, które powiaty powinny się do tego stosować, na bieżąco ustala rząd. Do dziś w strefie czerwonej znajdowało się siedem pozycji. Jedenaście było natomiast określone kolorem żółtym. Od jutra sytuacja ulegnie zmianie. Resort poinformował o tym dziś za pośrednictwem Twittera.

- W kategorii czerwonej znalazły się powiaty: limanowski, pajęczański i Nowy Sącz. W strefie żółtej: przeworski, łowicki, lipski, kolski, konecki, nowosądecki i kłobucki - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, którego cytuje Interia.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Waloryzacja emerytur i rent 2021. Wiadomo już dokładnie, o ile więcej pieniędzy trafi do kieszeni seniorów

Oprócz dwóch grup sporządzona została także trzecia, która obejmuje wszystkie powiaty zagrożone. To właśnie ona mogą w najbliższym czasie trafić do jednej ze stref. Aktualnie znajduje się w niej dziesięć miejsc. Są to powiaty: łańcucki, kościerski, otwocki, Skierniewice, ostrowski, starogardzki, nowotarski, tatrzański, żuromiński i wieluński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 46-latka poszła do ginekologa na kontrolę. Lekarz podczas badania nagle zaczął się śmiać, kobieta oblała się rumieńcem
  2. Wiemy, na którym miejscu jechał zakażony. Pasażerowie poszukiwani
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Wstyd i hańba, okropne znalezisko w produkcie polecanym dla dzieci w Lidlu

Następny artykuł