Ministerstwo Zdrowia alarmuje
Fot. Flickr.com/ Kancelaria Premiera
Autor Klaudia Gaicka - 5 Lipca 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne ostrzeżenie. Dotyczy każdego Polaka

Ministerstwo Zdrowia wystosowało apel do wszystkich Polaków. Okazuje się, że w obliczu zachorowań na COVID-19 wielu z nas zapomina o innym ważnym problemie, który również dotyczy trwającego okresu. Czerniak jest najgroźniejszym spośród nowotworów skóry, każdego roku wielu Polaków słyszy diagnozę.

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel do wszystkich Polaków. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca, od tego zależy nasze zdrowie. Czas lata i ogromnych upałów wymaga od nas sporej dozy rozsądku i ostrożności.

Nie żyje 20-letni kolarz. Jego serce nie wytrzymałoNie żyje 20-letni kolarz. Jego serce nie wytrzymałoCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed ekspozycją ciała na promienie słoneczne

Z tej okazji resort zdrowia zwrócił się do ludności za pomocą swojego konta na Twitterze.

- W wakacje korzystaj ze słońca rozważnie - zaczęli we wpisie.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak dużym zagrożeniem mogą okazać się dla człowieka promienie słoneczne. Eksperci ostrzegają, promieniowanie ultrafioletowe, obecne w świetle słonecznym, może doprowadzić do raka skóry.

Jak podaje portal Webniusy.pl, aby uniknąć nowotworu skóry, należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Chociaż w czasie pełnym słońca i przyjemnych temperatur łatwo się zapomnieć, zdecydowanie nie powinniśmy sobie na to pozwalać.

Nie powinniśmy w ogóle wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych między 11, a 15 godziną. Ministerstwo ostrzega, że to właśnie wtedy promienie są najbardziej intensywne. Niezależnie od pory dnia pamiętajmy o kremach z filtrem, które pomogą nam uniknąć nie tylko raka, ale i bolesnych oparzeń.

Dodatkowo nie należy korzystać z solarium. Lekarze uważają, że w tym przypadku nie ma czegoś takiego jak bezpieczny czas. Jeżeli chodzi o ekspozycję na światło słoneczne po godz. 15, eksperci szacują, że maksymalna bezpieczna dawka wynosi jedynie 10 minut.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie

2. Lidl nie przestaje zaskakiwać. Produkty dosłownie za pół darmo, a kurki 3 razy taniej niż na bazarze

Warto wiedzieć, że przybrązowienie się skóry, do którego wielu z nas dąży, jest tak naprawdę reakcją obronną i uszkodzeniem skóry. Na słońce powinni uważać szczególnie najmłodsi. Jak podaje portal Webniusy.com, osoby, które w młodości doznały poparzenia słonecznego, są obarczone większym prawdopodobieństwem wystąpienia raka skóry.

W ostatnich latach liczba osób chorych na czerniaka drastycznie wzrosła. Niestety jest to zdecydowanie najgroźniejszy nowotwór skóry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Padł termin kiedy mogą wrócić maseczki. Minister Zdrowia nie pozostawia złudzeń
  2. Jaką emeryturę naprawdę dostają księża? Zadziwiające wyliczenia, nie mogą narzekać
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Mateusz Borek stracił kolejną pracę. "Nie wszystko zależy ode mnie"

Następny artykuł