zaostrzenie przepisów
fot. https://unsplash.com/ Arturo Rey
Autor Natalia Niewczas - 5 Sierpnia 2020

Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany w trybie pilnym. Czeka nas zaostrzenie przepisów

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowym prawem. Przepisy mają obowiązywać na terenie całego kraju. Chodzi o regulacje prawne dotyczące nakazu zasłaniania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Obostrzenie zostanie zaostrzone.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza - nowy przepis wejdzie w życie najszybciej jak to możliwe. Działania ministerstwa ponagla nagły wzrost zachorowań na koronawirusa. W naszym kraju padają kolejne niechlubne rekordy - we wtorek i środę ministerstwo potwierdziło po 600 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Niebezpieczeństwo skłoniło władze do zaostrzenia przepisów sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących w sklepach.

Wiemy jakie obostrzenia powrócą. Rzecznik MZ wszystko wyjawiłWiemy jakie obostrzenia powrócą. Rzecznik MZ wszystko wyjawiłCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zaostrza obostrzenia

Ministerstwo Zdrowia w trybie pilnym wprowadza nowe, zaostrzone przepisy. Ponieważ mają dotyczyć każdego, a ich nieprzestrzeganie będzie karane mandatem, warto od razu zapoznać się z ich treścią. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek na terenie obiektów handlowych.

Jak podaje portal polsatnews.pl, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz potwierdza ostatnie doniesienia. Nowe, bardziej rygorystyczne przepisy będą poszerzały uprawnienia właścicieli i pracowników sklepów w całym kraju. Zgodnie z nowym prawem personel będzie mógł odmówić obsłużenia osób niezakrywających nosa i ust.

Zaostrzenie przepisów ma pomóc w zahamowaniu dynamicznego rozwoju pandemii w naszym kraju. Sytuacja robi się poważna. Tylko 5 sierpnia w Polsce odnotowano 640 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W poprzednich dniach statystyki nie przedstawiały się lepiej - 4 sierpnia ministerstwo poinformowało o 680 nowych zakażeniach, a 3 sierpnia o 575.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Odzyskają swoje dawne emerytury. Świadczenia obniżono ponad 40 tys. osób

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji w pomysłach na poprawienie sytuacji idzie o krok dalej. Zdaniem organizacji konieczne jest wprowadzenie prawa, na mocy którego sklepy mogłyby w ogóle nie wpuszczać do lokalu osób lekceważących obowiązek zasłaniania nosa i ust.

Warto dodać, że maseczkę może zastąpić każdy element odzieży, na przykład szalik bądź chusta, który w odpowiedni sposób zakryje nos i usta kupującego. Twarz zasłonić może również przyłbica.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na autostradzie, są ranni. Duże utrudnienia dla kierowców
  2. Lepiej wcześniej wypłacić gotówkę i zaplanować wydatki. Niebawem banki wdrożą ogromne zmiany, będzie drogo
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Policjanci zatrzymali pędzące auto i... chwilę później eskortowali je do szpitala, żeby ratować życie pasażerki

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł