Ministerstwo zdrowia wprowadziło ważne zmiany
.
Autor Klaudia Gaicka - 5 Września 2020

Pilny komunikat ministerstwa zdrowia. Poważne zmiany weszły właśnie w życie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ważnej zmianie, która będzie miały wpływ na identyfikację chorych z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Nowe ustalenie jest sporym ułatwieniem dla osób, które mają objawy COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia regularnie korzysta z mediów społecznościowych, aby informować obywateli Rzeczpospolitej o najnowszych lub najistotniejszych dla nich informacjach w zakresie ochrony zdrowia pacjentów. Taka droga komunikacji jest jak najbardziej prawidłowa, ponieważ z roku na rok przybywa osób przeglądających strony internetowe. Profil Ministerstwa Zdrowia na Twitterze obserwuje aż blisko 280 tys. zainteresowanych.

Wraca nauczanie zdalne. Nauczyciel zakażony koronawirusemWraca nauczanie zdalne. Nauczyciel zakażony koronawirusemCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zmianie, która może pomóc w identyfikacji chorych

Z dniem dzisiejszym mają wejść w życie nowe zmiany, które umożliwią łatwiejszą identyfikację chorych na COVID-19.

- Od dziś, decyzją ministra zdrowia @a_niedzielski, lekarze POZ mogą wystawiać skierowania na testy #COVID19 w aplikacji http://gabinet.gov.pl - napisano w oficjalnym komunikacie.

Dzięki nowemu ułatwieniu liczba wykonywanych testów może bardzo wzrosnąć. Do tej pory (dane na dziś, czyli 5 września 2020 r.) w naszym kraju zostało wykonanych aż 2 815 778 testów na COVID-19. Przetestowano w sumie 2 698 343 osób.

Mamy nadzieję, że ta zmiana okaże się w praktyce pozytywna. Przypominamy, do tej pory w naszym kraju koronawirusem SARS-CoV-2 (dane na dziś, czyli 5 września 2020 r.) zaraziło się 70 387 osób. Z tego 52 345 wyzdrowiało, 15 928 wciąż walczy z chorobą, a 2 113 tę walkę przegrało.

Od kilku tygodniu w życie weszły nowe założenia dotyczące obostrzeń. Polegają one przede wszystkim na regionalizacji poszczególnych zaleceń. Jak podaje portal Gov.pl, regionalizacja polega na wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa, ale tylko w poszczególnych powiatach, w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski. Powiaty objęte dodatkowymi obostrzeniami dzielą się na dwa obszary: żółty i czerwony – z różnym zakresem ograniczeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał
Kapitalne wieści dla Polaków. Opłat z NFZ będzie można uniknąć

Taki układ obowiązuje o 8 sierpnia. Aktualnie w strefie czerwonej są: Nowy Sącz, powiat limanowski oraz pajęczyński. W strefie żółtej z kolei powiaty: nowosądecki, łowicki, lipski, kolski, konecki, przeworski, kłobucki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało rewolucyjną wiadomość w sobotę. Polacy będą skakać z radości
  2. Dramat u Martyniuków. Czarny scenariusz, którego nikt się nie spodziewał
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Okrzyknięto ją najpiękniejszą babcią świata, jej figura i twarz zachwycają. Sekret urody emerytki tkwi w odpowiednim żywieniu i peelingach

Następny artykuł