ministerstwo zdrowia przypomina o dezynfekcji
.
Autor Klaudia Gaicka - 6 Października 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość. Wszyscy powinniśmy o nim pamiętać

Ministerstwo Zdrowia przypomniało o tym, o czym wielu obywateli mogło już zapomnieć. Bardzo ważne jest, aby przy ograniczaniu pandemii starać się korzystać ze wszystkich możliwych sposobów. Resort zdrowia przypomniał podstawowe zasady.

Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii wiedzie prym w dostarczaniu nam informacji na temat obowiązujących zaleceń. Szczególnie często korzysta przy tym z mediów społecznościowych, dzięki którym łatwiej mu dotrzeć do milionów Polaków. Coraz więcej obywateli to właśnie internet traktuje jako główne źródło zdobywania wiedzy o kraju i świecie, a także wszystkim, co się w tych dwóch zawiera.

Jedna osoba nie żyje, dwie są w stanie ciężkim. Wszyscy byli u jednego lekarzaJedna osoba nie żyje, dwie są w stanie ciężkim. Wszyscy byli u jednego lekarzaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przypomniało, jak ważna jest dezynfekcja dłoni i powierzchni. Stosowanie się do DDM może przyczynić się do uratowania tysięcy obywateli Polski i nie tylko

Tym razem resort zdrowia przypomniała o tym, jak ważne jest regularne dezynfekowanie dłoni. Zarówno w domu, jak i po wizycie w sklepie, czy na stacji benzynowej, pamiętajmy o tej ważnej czynności.

Dezynfekcja jest jednym z trzech najważniejszych punktów planu nowego Ministra Zdrowia. Już blisko miesiąc temu tłumaczył on, na czym dokładnie polega DDM. To dzięki tym prostym zasadom możemy dłużej cieszyć się zdrowiem.

- Przestrzeganie zasad sanitarno-epidemiologicznych: dezynfekcja, dystans i maseczki – to bardzo ważny element utrzymania pod kontrolą epidemii #koronawirus – podkreśla szef resortu @MZ_GOV_PL @a_niedzielski - pisało na swoim Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Choć sytuacja jest dynamiczna, a zalecenia potrafią zmieniać się z dnia na dzień, DDM pozostaje niezmienne. Dezynfekowanie rąk, ale również powierzchni, to niesamowicie istotny element ograniczania rozprzestrzeniania się szkodliwego patogenu. Regularne mycie rąk i odkażanie ich np. przed wejściem do sklepu albo szkoły pomaga pozbyć się szkodliwego patogenu oraz innych drobnoustrojów, które nieświadomie roznosimy.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Ogromna zmiana pogody, nie do uwierzenia. Algorytm się mylił?
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

Dzięki przestrzeganiu zasad możemy w istotny sposób wpłynąć na zmniejszenie się liczby nowych zakażeń, a także, co za tym idzie, na zmniejszenie się liczby ofiar. To bardzo ważne, aby w tym trudnym czasie wykazać się solidarnością ze starszymi i schorowanymi, którzy narażeni są na ciężki przebieg COVID-19. Chociaż brzmi to kuriozalnie, jest jednak prawdziwe - stosując się do DDM, ratujemy tysiące żyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO dosadnie o Polsce, podaje jedno skuteczne rozwiązanie. Chodzi o osoby, które codziennie pokonują wiele kilometrów
  2. Znakomite wieści dla kierowców w Polsce. Na stacjach czeka ich miła niespodzianka
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu

Następny artykuł