Ministerstwo Zdrowia o słowach Andrzeja Dudy
Facebook_Andrzej_Duda
Autor Klaudia Gaicka - 7 Lipca 2020

Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach

Ministerstwo Zdrowia skomentowało wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem rzecznika chodziło mu o coś innego, niż zarzucają mu media. Prezydent wyjaśnia, jego zdaniem doszło do manipulacji. Przy okazji wyjaśnień popełnia wpadkę, twierdząc, że istnieją szczepienia na szkarlatynę.

Ministerstwo Zdrowia skomentowało wczorajszą wypowiedź Andrzeja Dudy. Tegoroczna debata prezydencka przejdzie do historii, przede wszystkim dlatego, że debaty były dwie.

Obecny prezydent Andrzej Duda występował na antenie TVP, gdzie w miejscowości Końskie, pytania zadawali mu między innymi lokalni mieszkańcy, którzy dodatkowo wychwalali jego prezydenturę. Drugi kandydat na prezydenta, Rafał Trzaskowski występował na antenie TVN, gdzie odpowiadał na rzeczowe pytania dziennikarzy.

Przerażający wypadek autobusu. Pojazd wpadł do jeziora, nie żyje co najmniej 21 osób, trwa liczeniePrzerażający wypadek autobusu. Pojazd wpadł do jeziora, nie żyje co najmniej 21 osób, trwa liczenieCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia broni Andrzeja Dudy

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wypowiedź Andrzeja Dudy została źle zrozumiana, co on sam zaznaczył na swoim Twitterze.

- Pan prezydent szczegółowo wyjaśnił swoją wypowiedź na Twitterze, gdzie odniósł się do szczepień dobrowolnych. Przyjmuje, że tak właśnie było, że odnosił się do szczepienia na grypę i do szczepienia ewentualnego na koronawirusa - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik poinformował również, że nie wiadomo jeszcze, jak będą wyglądać szczepienia na koronawirusa SARS-CoV-2.

- Jak będą wyglądać szczepienia na koronawirusa, nie wiemy. Na pewno będą grupy ryzyka, które powinny się zaszczepić. Powinny, bo to nie jest obowiązek. Mówimy o osobach po przeszczepach, starszych. Te grupy ryzyka będą wskazane. Czy to będzie obowiązkowe, to jeszcze dziś za wcześnie mówić - dodał rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Przypominamy wypowiedź prezydenta, która wywołała tak wiele kontrowersji.

- Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie - ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - powiedział Andrzej Duda, odpowiadając na pytania mieszkańców w Końskich.
Krytycznie o wypowiedzi obecnego prezydenta mówił również marszałek Senatu. Andrzej Duda w obliczu tych opinii postanowił skomentować sytuację na swoim Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niedoboru potasu w organizmie. Lepiej ich nie bagatelizować, gdyż jest niezwykle ważny dla zdrowia

2. Minister edukacji o szczegółach kolejnego roku szkolnego i o nauce zdalnej. Czego można się spodziewać?

- STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa. - napisał Duda.

Przypominamy, na szczepienia na szkarlatynę nie istnieją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
  2. Pilna decyzja sądu, chodzi o Jarosława Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej zrobi się gorąco;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Robert Lewandowski rozgrzał fanki do czerwoności. Odważne zdjęcie z wakacji stało się hitem, dostał nowy pseudonim (FOTO)

Następny artykuł