Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Każda kobieta powinna się z nim zapoznać

ministerstwo zdrowia do kobiet
fot. https://pixabay.com/ StockSnap
Autor Klaudia Gaicka08.07.2020

Ministerstwo Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania. Dowiedz się, kto i kiedy będzie mógł z nich skorzystać. Badania są bardzo ważne dla wszystkich Polek. Każda z nas jest narażona na nowotwór piersi. Darmowe badania pomagają w diagnozowaniu pacjentek. Im szybsza diagnoza, tym łatwiejsza i skuteczniejsza terapia.

Ministerstwo Zdrowia idzie z duchem czasu i coraz częściej komunikuje się z obywatelami za pomocą swojego profilu na Twitterze. Najnowsze informacje nie dotyczą jedynie koronawirusa, a również innych chorób, które każdego roku najczęściej dotykają Polaków.

Tym razem apel skierowany był do płci pięknej. W szczególności kobiet w wieku 50-69 lat, jednak każda z nas powinna się z nim zapoznać.

Proste sposoby na radzenie sobie z upałami. Każdy powinien je znaćProste sposoby na radzenie sobie z upałami. Każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zaprasza do skorzystania z darmowych badań. Mammobusy będą jeździć po całej Polsce

Rak piersi jest bardzo podstępną chorobą. Przede wszystkim nie boli, więc sam o sobie nie da znać. Bardzo często pacjentki zgłaszają się do lekarza dopiero w zaawansowanym stadium choroby.

Nowotwór piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów występujących u kobiet. Wczesna diagnoza pozwala uratować życie pacjentki, dlatego Ministerstwo Zdrowia umożliwia bezpłatne badania.

Jak podaje portal Pacjent.gov.pl, w trasę wyruszają mammobusy, które ułatwią kobietom przystąpienie do badania. Za pomocą strony możesz sprawdzić, kiedy mammobus pojawi się w twojej okolicy. Badanie trwa zaledwie kilka minut, a może uratować życie.

Co ważne, na badanie nie potrzeba skierowania, jednak istnieją pewne ograniczenia. Możesz przystąpić do badania, jeżeli w ciągu dwóch ostatnich lat, nie miałaś robionej mammografii. Wyjątkiem od tej reguły są osoby, które posiadają pismo, które umożliwia badanie z dwóch powodów: raka piersi w rodzinie, mutacji w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2.

Dodatkowo badanie możliwe jest tylko w przypadku, jeżeli u pacjentki nie wystąpiły wcześniej złośliwe zmiany nowotworowe piersi.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcę

2. Do wzięcia było 5 tys. zł, teraz jest nawet 10 razy więcej. Wnioski spływają błyskawicznie

Pomimo tego, że eksperci polecają badania w szczególności kobietom w grupie największego ryzyka (50-69 lat), badać może się każda z nas. Bez trudu możemy wykonać badanie w domu. Jeżeli jednak zależy nam na oku eksperta, warto skorzystać z okazji i odwiedzić mammobus.

Im wcześniej wykryta zmiana nowotworowa, tym lżejsza i skuteczniejsza terapia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
  2. Wyborczyni Andrzeja Dudy nagle przerwała relację na żywo. Zaczęła krzyczeć, wypchnęła dziecko przed kamerę;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Robert Lewandowski rozgrzał fanki do czerwoności. Odważne zdjęcie z wakacji stało się hitem, dostał nowy pseudonim (FOTO)

Następny artykuł