Ministerstwo Zdrowia pworawdza nowy przepis
fot. pixabay.com/OrnaW
Autor Karol Zaborowski - 8 Sierpnia 2020

Od dzisiaj obowiązuje nowe obostrzenie. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość

Ministerstwo Zdrowia podjęło pilną decyzję wywołaną gwałtownym wzrostem zachorowań na koronawirusa w ostatnich dniach. Wydane zostało nowe obostrzenie, które dotyczy osób przebywających w przestrzeni publicznej.

Ministerstwo Zdrowia w konfrontacji z ostatnimi wynikami dotyczącymi ilości zachorowań na koronawirusa wśród Polaków musiało podjąć pilną decyzję. Początkowo podejrzewano, że w okresie wakacyjnym ilość zachorowań powinna maleć, a zapowiadana druga fala nastąpi dopiero na jesieni wraz z pojawieniem się sezonu grypowego.

Niestety w ostatnich dniach rejestrowane są kolejne rekordy, a wedle informacji udzielonych przez MZ dzisiaj, stwierdzono aż 843 nowe przypadki COVID-19 w naszym kraju. Z tego też względu w powiatach, gdzie pojawia się najwięcej zarażonych, wprowadzane są dodatkowe restrykcje mające na celu powstrzymanie rozprzestrzenianie się wirusa.

Ośrodek wypoczynkowy zamknięty. Pracownicy zarażeni koronawirusemOśrodek wypoczynkowy zamknięty. Pracownicy zarażeni koronawirusemCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowy przepis

W momencie wybuchu epidemii koronawirusa w naszym kraju Polacy musieli dosłownie z dnia na dzień znacząco zmienić swoje codzienne nawyki. Wiele osób praktycznie nie wychodziło ze swojego mieszkania, a gdy już to robiło, to obowiązkowo trzeba było mieć na twarzy maseczkę lub przyłbice, która zasłaniała zarówno twarz, jak i nos.

Choć przepis ten wciąż obowiązuje w sklepach i zamkniętych pomieszczeniach w całej Polsce, to chodząc po ulicy, nie musimy już mieć zasłoniętej twarzy. Jednak jak podaje Ministerstwo Zdrowia przepis o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej powrócił i obowiązuje dokładnie od 8 sierpnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Produkt uwielbiany przez Polaków może zniknąć ze sklepowych półek. Cała branża mówi o katastrofie

Na oficjalnym profilu twitterowym ministerstwa pojawiła się dzisiaj informacja o ponownym wprowadzeniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Przepis ten obowiązuje w powiatach, które zostały oznaczone jako czerwone. Chodzi dokładniej o rejony z największym przyrostem osób zakażonych.

- Od dziś (8.08), w powiatach, w tzw. strefie czerwonej wprowadza się wszędzie w przestrzeni publicznej obowiązek zakrywania ust i nosa - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski zdecydował. Warszawa uhonoruje ważne wydarzenie
  2. Biedronka i Lidl mają powody do obaw. Na rynku pojawi się jeszcze tańszy sklep
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wybudził się po 12 latach ze śpiączki. To, co powiedział, zdumiało wszystkich

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł