Ministerstwo Zdrowia zachęca do oddawania krwi
.
Autor Karol Zaborowski - 9 Lipca 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Chodzi o ludzkie życie

Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Twitterze przekazuje Polakom wiele ważnych informacji. Tym razem chodzi o ważny apel, od którego może zależeć życie wielu pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia musi myśleć nie tylko o aktualnie trwającej walce z koronawirusem. Z tego też względu na oficjalnym profilu twitterowym ministerstwa został opublikowany niezwykle ważny apel, który powinien trafić do jak największej liczby osób, ponieważ od tego może zależeć życie wielu pacjentów.

Krew jest niezbędna do życia, a w przypadku niektórych chorób, jak i zabiegów chirurgicznych niezbędne jest jej przetaczanie. Zapewne wszyscy znają najpopularniejszy podział na grupy krwi, czyli A, B, AB oraz 0, to dobranie odpowiedniej jednostki do przetoczenia wcale nie jest takie łatwe, ponieważ lekarze muszą brać pod uwagę o wiele więcej elementów.

Nadmierne pocenie może być objawem groźnej choroby. Nigdy go nie lekceważNadmierne pocenie może być objawem groźnej choroby. Nigdy go nie lekceważCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków

Oddawanie krwi jest niezwykle ważne i choć co jakiś czas słyszy się o organizacji kolejnych akcji promujących ten szczytny cel, to niestety banki krwi wciąż mają problem z poważnymi brakami tego życiodajnego płynu.

Oczywiście ze względów zdrowotnych nie każdy może zostać krwiodawcą, ponieważ jednorazowe pobranie prawie pół litra krwi może dla ochotnika skończyć się tragicznie. Inni po prostu odczuwają lęk przed samym zabiegiem, jednak należy pamiętać, że dla nas może to być zaledwie jedno ukłucie, natomiast dla innej osoby szansa na nowe życie.

Jak czytamy w zamieszczonej wiadomości, wakacje są najtrudniejszym czasem dla banków krwi w Polsce. Bez wątpienia jednym z czynników wpływających na to jest fakt, że to właśnie w okresie letnim najczęściej decydujemy się na urlop, aby zregenerować swoje siły.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. Ważne zmiany dla emerytów i rencistów już w mocy. Nawet 3732,10 zł więcej do świadczenia

- Apelujemy do wszystkich osób, które mogą zostać krwiodawcami o wsparcie - czytamy.

Dlatego też nie zapominajmy, że poświęcając trochę swojej krwi oraz czasu, możemy naprawdę pomóc wielu osobom. Co więcej, będąc honorowym krwiodawcą, możemy liczyć na pewne przywileje i nie chodzi tu tylko o czekoladę.

Ministerstwo Zdrowia apeluje

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za sklepem leżało ciało mężczyzny. Porażające odkrycie na Mazowszu
  2. Kościół stwierdził nieważność małżeństwa Jacka Kurskiego po 20 latach. Zaskakujące doniesienia;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Radna zakryła tęczową flagą nazwę Puławy. Holendrzy zerwali współpracę z polską "strefą anty-LGBT"

Następny artykuł