ministerstwo zdrowia: pilny komunikat
unsplash Bermix Studio
Autor Klaudia Gaicka - 10 Listopada 2020

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznać

Pilny apel Ministerstwa Zdrowia dotyczy tego, co dla większości z nas jest teraz priorytetowe. Resort tłumaczy, w jaki sposób zadbać o siebie i naszych bliskich. Każdy Polak powinien zapoznać się z tymi instrukcjami.

Polskie Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Dotyczy on bezpośrednio naszej indywidualnej ochrony w czasie pandemii inwazyjnego patogenu, jakim jest koronawirus SARS-CoV-2. Podstawą każdej strategii ochrony powinna być nie tylko dezynfekcja i częste mycie rąk, lecz także, a nawet przede wszystkim, noszenie maseczek. Bardzo ważne jest, aby robić to w sposób komfortowy i zapewniający nam bezpieczeństwo.

Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościPilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościCzytaj dalej

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczy naszej indywidualnej ochrony przed koronawirusem

Resort zdrowia udostępnił komunikat wraz z infografiką, która ukazuje, w jaki sposób powinniśmy prawidłowo nosić maseczki. Po pierwsze maseczka powinna być wygodna i nie powinna w żadnym miejscu odstawać (tj. powinna ściśle przylegać do twarzy). W ten sposób zmniejsza się ilość drobnoustrojów, które pomimo maseczki przedostają się do otoczenia.

Jako drugi punkt Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło konieczność elastycznych zauszników. Ich posiadanie przekłada się nie tylko na naszą wygodę, lecz także bezpieczeństwo. To właśnie dzięki nim maseczka może ściśle przylegać do twarzy, a jednocześnie zapewnić nam komfort.

Kolejna ważna kwestia to wielowarstwowość maseczek. Większość maseczek możliwych do kupienia w sklepach spełnia ten wymóg, jednak mimo wszystko lepiej zwrócić na to uwagę. Dodatkowe warstwy przyczyniają się do naszej ochrony.

Maseczka nie powinna być także na tyle gruba, aby utrudniać nam swobodne oddychanie. Jeżeli mamy z tym problem, zamiast ochrony bawełnianej lepiej zdecydować się na maseczki jednorazowe, które są bardziej przepuszczalne.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Dla żartu podpalił mężczyznę. Wiadomości o dramatycznych wydarzeniach obiegły mediaDla żartu podpalił mężczyznę. Wiadomości o dramatycznych wydarzeniach obiegły mediaCzytaj dalej

W przypadku maseczek wielokrotnego użytku powinniśmy zwrócić uwagę, aby maseczkę można było prać oraz suszyć. Pomimo tego, że powinna to być podstawa przy tego rodzaju elemencie ochronnym, tańsze materiały mogą nie być przystosowane do odpowiedniej dezynfekcji.

Pamiętajmy także, że aby maseczka spełniała swoją funkcję, powinniśmy odpowiednio ją nosić. Ważne, aby zakrywała nie tylko usta, lecz także nos. Nie zapominajmy także o regularnej wymianie, ponieważ brudna maseczka może przysporzyć nam problemów zdrowotnych.

2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osób2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet nie będziesz musiał odebrać telefonu, a i tak okradną Twoje konto. Wyjątkowo perfidny sposób oszustów
  2. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Narzeczona Artura Szpilki całkiem nago. Pikantne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  7. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu

Następny artykuł