Łukasz Szumowski przekazał ważną wiadomość dotyczącą testów na koronawirusa
facebook_ Prawo i Sprawiedliwość
Autor - 11 Maja 2020

Szumowski przekazał najnowsze wieści. Wszyscy na nie czekali

Ministerstwo Zdrowia przekazało nową informację dotyczącą testów na koronawirusa. Niewątpliwie wielu z nas się zastanawiało, ile tak naprawdę przeprowadza się testów w ciągu jednego dnia. Łukasz Szumowski zdradził konkretną liczbę.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, ile testów przeprowadza się w Polsce w ciągu doby. Jak poinformował wczoraj resort, w kierunku koronawirusa przebadano dotąd 476 tys. 904 próbek, testy zaś wykonano łącznie u 436 tys. 641 osób.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych zachorowań na COVID-19 oraz o śmierci sześciu pacjentów. Do tej pory w Polsce odnotowano 15 996 zachorowań. Niestety 800 z tych osób zmarło.

Nurek wyznał prawdę. Jak wyglądało odnalezienie ciała Kacperka?Nurek wyznał prawdę. Jak wyglądało odnalezienie ciała Kacperka?Czytaj dalej

Łukasz Szumowski przekazał ważną wiadomość dotyczącą testów na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia przekazało na Twitterze informację o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Nowe zachorowania na COVID-19 dotyczą województw: dolnośląskiego (76), śląskiego (63), opolskiego (10), świętokrzyskiego (4), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), małopolskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), podkarpackiego (1), wielkopolskiego (1) i podlaskiego (1).

Resort zdrowia poinformował ponadto o śmierci kolejnych 6 zakażonych pacjentów. Nowe ofiary koronawirusa to: 73-letnia kobieta w Raciborzu, 92-letnia kobieta w Poznaniu, 71-letni mężczyzna w Krakowie, 65-letni mężczyzna w Łańcucie, 58-letnia kobieta w Starachowicach oraz 77-letnia kobieta w Tychach. MZ przekazało, że wszyscy pacjenci mieli choroby współistniejące.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się ponadto na temat, który od początku pandemii nurtował wiele osób. Mowa o testach na koronawirusa, które są jednym z kluczowych elementów pozwalających na skuteczną walkę z pandemią. Dzięki nim możemy ocenić skalę problemu, z którym się mierzymy. Minister zdrowia poinformował, ile tak naprawdę przeprowadza się testów w ciągu jednego dnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski przestraszony swoją wizją na rok 2020. "Sytuacja jest bardzo poważna"

2. Nie żyje uwielbiany aktor seriali z TVN i Polsatu. Tragiczną informację przekazał syn

Jak podaje portal TVN24, 13 kwietnia wykonano 9,9 tysiąca testów. Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika jednak, że ta tendencja znacząco rośnie. Już tydzień później liczba testów wyniosła ponad 13,3 tysiąca. Ostatnio Łukasz Szumowski osobiście przekazał informację o aktualnej liczbie testów, które wykonywane są w ciągu jednego dnia.


Zgodnie z informacjami podanymi przez portal RMF24, minister zdrowia wyjaśnił, że po raz pierwszy udało się wykonać w ciągu doby aż 23,4 tysiąca testów. Jest to ogromny wzrost liczby badań, dzięki którym mamy dużo lepszy obraz tego, jak poważne zagrożenie stwarza epidemia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się stanie jak zaczniesz pocierać dywan kapustą? Odkrycie sekretu zdumiewa wielu ludzi
  2. Rząd niespodziewanie zmienił obowiązujący zakaz. Wielu z nas będzie zaskoczona naglą decyzją
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Kierowcy nie mogą liczyć na wyrozumiałość policji za jedno przewinienie. A w czasie pandemii popełniają je dużo częściej

Następny artykuł