Ministerstwo Zdrowia o udarze słonecznym
fot. https://pixabay.com/ nextvoyage
Autor Natalia Niewczas - 11 Sierpnia 2020

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny apel. Dotyczy wszystkich Polaków

Ministerstwo Zdrowia za pomocą mediów społecznościowych przekazuje nie tylko najnowsze informacje dotyczące obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, ale i uczula Polaków na rozmaite problemy zdrowotne. Tym razem ministerstwo zwraca uwagę rodaków na niebezpieczne przegrzanie organizmu.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega Polaków - w lato wzrasta ryzyko związane z wystąpieniem udaru słonecznego. Ten nazywany również udarem cieplnym stan powstaje wskutek przegrzania organizmu, spowodowanym nadmierną ekspozycją na słońce.

Nowe zasady korzystania z transportu publicznego. Wprowadzenie stref wszystko zmieniłoNowe zasady korzystania z transportu publicznego. Wprowadzenie stref wszystko zmieniłoCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia apeluje o rozwagę

Na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze pojawiła się informacja dotycząca potencjalnych objawów udaru słonecznego. Ten niebezpieczny dla ludzkiego ciała stan występuje, gdy w wyniku nadmiernej ekspozycji na działanie słońca organizm nie jest w stanie odprowadzić nagromadzonego ciepła. Temperatura wewnątrz ciała może sięgać wówczas nawet 41 stopni Celsjusza, co prowadzi do uszkodzeń na poziomie komórkowym.

Wedle informacji opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, o udarze słonecznym może świadczyć nie tylko podwyższona temperatura ciała, wzmożone uczucie pragnienia czy wyczerpanie. Przegrzanie organizmu objawia się także w mniej oczywisty sposób, na przykład poprzez ból głowy, wystąpienie szumu w uszach bądź ogólnej dezorientacji. Do innych niebezpiecznych sygnałów ostrzegawczych zaliczamy zmiany skórne - widoczne gołym okiem zaczerwienienia i suchość.

- Jeżeli w upalnie dni czujesz się źle: jesteś wyczerpany czujesz dezorientację masz nudności podwyższoną temperaturę ciała zawroty głowy uczucie gorąca Może to być udar cieplny. Nie bagatelizuj stanu zdrowia i skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem - czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. WP: Władza forsuje zmianę ustawy. Służby dostaną niemal nieograniczone uprawienia

Co więcej, w przypadku wystąpienia udaru pacjent może doświadczyć zaburzeń widzenia (tak zwanych “mroczków”) i przyspieszonej pracy serca. Przegrzaniu niekiedy towarzyszą również wymioty, a nawet omdlenia. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że w razie zaobserwowania któregokolwiek z podanych sygnałów ostrzegawczych, konieczne jest podjęcie natychmiastowego działania. Osoba z udarem słonecznym potrzebuje bowiem natychmiastowego udzielenia fachowej pomocy.

W ostatnich dniach lato wyraźnie manifestuje swą obecność uciążliwymi upałami. Gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka, butelka wody powinna stanowić nieodzowne wyposażenie każdej torebki czy plecaka.

Ministerstwo Zdrowia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Wybiegła z gmachu TVP, usiadła i zaczęła płakać. Katarzyna Dowbor została okropnie potraktowana, zanim zaczęła prowadzić "Nasz nowy dom" w Polsacie
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Jasnowidz Jackowski to oszust? Ujawniono oburzające informacje na temat jego metod pracy

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł