ministerstwo zdrowia krytykują lekarze
https://www.youtube.com/ TVP Info
Autor Klaudia Gaicka - 13 Maja 2020

Lekarze są oburzeni. Wysłali pismo do Ministra Szumowskiego

Ministerstwo Zdrowia świadomie ignoruje zdanie rady lekarzy. Pierwszy list, który lekarze wystosowali do Ministra Szumowskiego, pozostał bez żadnej odpowiedzi. To z jego strony ogromne zaniedbanie.

Ministerstwo Zdrowia zignorowało list od rady lekarskiej. Lekarze zdecydowali się napisać list do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, jeszcze w kwietniu. Jak podaje serwis Onet.pl, wiadomość od rady lekarskiej dotyczyła między innymi zapewnienia bezpieczeństwa lekarzom podczas ich pracy w trakcie pandemii, o lepszy dostęp do informacji oraz o powołanie specjalnego zespołu, który wspólnie z lekarzami będzie ustalał, w jaki sposób działać, by epidemia nie poskutkowała zapadnięciem się kardiologii i onkologii.

Nazywają ją żywą lalką Barbie. Kobieta, która przesadziła z operacjami plastycznymiNazywają ją żywą lalką Barbie. Kobieta, która przesadziła z operacjami plastycznymiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia świadomie ignoruje zdanie rady lekarzy

Pracownicy służby zdrowia uważają, że ich sugestie mające pomóc w skutecznej i bezpieczniejszej walce z SARS-CoV-2 zostały całkowicie zignorowane. W żaden sposób nie wpłynęły na decyzje Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dodatkowo większość propozycji oraz opinii zawartych w dokumentach od samorządu lekarskiego, nie spotkała się z żadną odpowiedzią ze strony zarządzających.
Lekarze oburzeni i rozczarowani ignorancją Szumowskiego, tym razem wystosowali do niego list otwarty.

- Świadomi znaczenia społecznego lekarzy i lekarzy dentystów oraz odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjentów, jaka na co dzień spoczywa na ich barkach, nie tylko w okresie walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2, byliśmy przekonani, że list wystosowany przez nas do Pana w dniu 24 kwietnia br. spotka się z należną reakcją i zrozumieniem potrzeby wznowienia merytorycznego dialogu z samorządem lekarskim. Dialogu niezbędnego dla bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli, a także zminimalizowania negatywnych skutków gospodarczych oraz ich wpływu na sektor ochrony zdrowia. Z oburzeniem przyjmujemy brak reakcji z Pana strony na przekazane we wspomnianym liście propozycje – zaczął list prof. Andrzej Matyja, prezes N Rady Lekarskiej.

W liście zaznaczono również, jak ważna jest w dzisiejszych czasach wzajemna wymiana informacji i doświadczeń. Postawa ministra zdecydowanie pozostawia wiele do życzenia, sami lekarze zaczynają ją już interpretować, jako niechęć do podejmowania wspólnego dialogu oraz konfrontowania się z innymi punktami widzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów"

2. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca

- Budzi to zdziwienie, ponieważ epidemia, z którą się obecnie mierzymy, jest zjawiskiem na tyle nietypowym, że do walki z nim należy korzystać z wielorakich źródeł informacji i wiedzy ekspertów różnych dziedzin. Takie podejście pomaga minimalizować ryzyko błędnych decyzji – pisze dalej prof. Andrzej Matyja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny
  2. Ministerstwo zdrowia przekazało najnowszą wiadomość dla obywateli. Ważne informacje
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Ile zarabia prezydent Andrzej Duda? Niektórzy na takie pieniądze muszą pracować cały rok

Następny artykuł