Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nową zmianę.
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Barbara Bujar - 12 Czerwca 2020

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nową zmianę. Od czwartku 11 czerwca raporty danych o zakażeniach koronawirusem, ilości zgonów i wykonywanych testów będą podawane tylko raz, a nie dwa razy, jak było do tej pory. W rozmowie z portalem medonet.pl decyzję tę uzasadnił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy MZ.

Ministerstwo Zdrowia stara się regularnie informować Polaków o wszystkich danych, które dotyczą zakażeń koronawirusem. Na początku pandemii nowe statystyki obywatele naszego kraju otrzymywali trzy razy. Od 5 kwietnia częstotliwość ta zmieniła się do dwóch razy na dobę. Teraz wyniki zachorowań i zgonów będą dostarczane tylko raz i to o konkretnej godzinie.

Dramatyczna sytuacja na Śląsku. Kolejni górnicy poddawani testom na koronawirusaDramatyczna sytuacja na Śląsku. Kolejni górnicy poddawani testom na koronawirusaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zmienia formę raportowania danych o koronawirusie

Nowa forma raportowania weszła w życie wczoraj, tj. 11 czerwca. Dzień wcześniej o swojej decyzji MZ poinformowało na Twitterze.

- Od 11/06 zmieniamy formułę raportowania danych. Informacje o hospitalizacjach i liczbie testów będziemy przekazywali Państwu każdego dnia o godz. 10:00. Natomiast dane o zakażeniach i zgonach będziemy raportować jeden raz dziennie o godz. 10:30 – napisało MZ.

Oznacza to, że Ministerstwo Zdrowia zrezygnowało z raportów popołudniowych, które do tej pory były prezentowane około godziny 17:30. O powód tej decyzji redaktorzy portalu medonet.pl zapytali rzecznika prasowego MZ, Wojciecha Andrusiewicza.

- Zmiana wchodzi na stałe. Przechodząc do kolejnych etapów epidemii przechodzimy również do kolejnych form raportowania. Jesteśmy jednym z nielicznych, jeżeli nie jedynym krajem, który raportował częściej niż raz na dobę. Wcześniej raportowaliśmy 3 razy na dobę. Teraz na okres letni przechodzimy do raportowania raz na dobę - uzasadnił w rozmowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Policjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkim

2. Ogłoszono upadłość wielkiego polskiego zakładu mięsnego. Właściciel nadal ścigany listem gończym

Przypomnijmy, że zakażenia koronawirusem w naszym kraju nie maleją na stałe. W ostatnim tygodniu wyniki statystyk były bardzo wysokie. 7 i 8 czerwca łącznie zdiagnozowano 1174 nowych przypadków. W kolejnych dniach sytuacja wyglądała już nieco lepiej. Wczoraj, 11 czerwca, liczba nowych zakażeń wyniosła 359. Łącznie chorych jest 28 201 Polaków, a od początku pandemii zmarło już 1215 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywała pomyłka w fabryce leków. Pomylono opakowania. Koniecznie zgłoś się do apteki
  2. GW: Ksiądz Natanek znów odpłynął? Wzywa Lecha Kaczyńskiego do objawienia się Polakom, mimo kary suspensy przeszedł pochodem przez Warszawę
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Kolejne obostrzenia. Tym razem chodzi o organizacje meczów

Następny artykuł