Ministerstwo Zdrowia informuje o wysokiej liczbie zakażeń w Małopolsce
East News/Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 15.06.2020. Konferencja prasowa rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza.
Autor Barbara Bujar - 13 Sierpnia 2020

Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane. Najwyższy przyrost zakażeń zanotowano wczoraj w Małopolsce. Liczba nowych przypadków była tam większa niż na Śląsku, który dotąd uznawany był za największe ognisko koronawirusa. Obecną sytuację epidemiologiczną skomentował rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. Podał przyczynę takiego wzrostu zachorowań w regionie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące dane dla mieszkańców Małopolski. W ostatnich dniach dobowa ilość zachorowań w regionie nie spada poniżej 100. Wczoraj przyrost okazał się na tyle wysoki, że przewyższył nawet ten zanotowany na Śląsku, który dotąd był uznawany za największe ognisko koronawirusa w Polsce. Sytuacja powtórzyła się już wcześniej. 10 sierpnia Małopolska także znalazła się na pierwszym miejscu.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, przy jego hitach bawiły się całe pokoleniaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, przy jego hitach bawiły się całe pokoleniaCzytaj dalej

Koronawirus w Małopolsce. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia przyczynę wysokiego przyrostu zachorowań

Małopolska po raz kolejny stała się regionem z największą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce 10 sierpnia. Właśnie w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło tam 175 nowych przypadków. Tego samego dnia na Śląsku zdiagnozowano ich 98. Wczoraj było podobnie.

Śląsk i Małopolska zaczęły najzwyczajniej wymieniać się miejscami. Dane z 11 sierpnia znów okazały się gorsze dla regionu ze stolicą w Katowicach. Nie trwało to długo. Najnowsze statystyki znów przechyliły się w stronę okolic Krakowa. Wczoraj zanotowano tam 173 nowe przypadki. Na Śląsku obecność koronawirusa stwierdzono natomiast u 145 osób.

Szczegółowy opis obszarów małopolskich opublikował Onet. Wynika z niego, że wysokie współczynniki aktywnych przypadków, stwierdzane są w następujących powiatach: nowosądeckim (32,33), Nowym Sączu (27,21), bocheńskim (18,72), limanowskim (11,54), myślenickim (17,16), oświęcimskim (10,55), suskim (28,14), tatrzańskim (24,83), wadowickim (11,44), wielickim (15,26) oraz Krakowie (10,37). Przypomnijmy, że taki współczynnik jest obliczany w stosunku do 10 tysięcy mieszkańców.

Sytuację w Małopolsce skomentował wczoraj rzeczki Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Mężczyzna widzi kilka przyczyn wzrostu zakażeń.

- Są tam duże firmy, są też zakażenia rozproszone. Jest też szpital, który notuje wzrost zakażeń - powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Jeden z popularniejszych banków w tarapatach. Niemal 400 spraw w sądzie

Dziś resort przekazał na Twitterze kolejne dane. Okazuje się, że szala znów przechyliła się na stronę Śląska. Obecność koronawirusa potwierdzono tam u 181 osób, w Małopolsce przypadków było mniej. Łączna ilość zakażeń znów wzrosła do 811.

- Mamy 811 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (181), mazowieckiego (148), małopolskiego (136), pomorskiego (61), wielkopolskiego (54), lubelskiego (46), podkarpackiego (46), łódzkiego (39), dolnośląskiego (23), podlaskiego (17) - informuje MZ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Zamknij i zasłoń okna, nie wychodź z domu nieprzygotowany. Sytuacja da w kość tysiącom Polek i Polaków
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. 32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł