Ministerstwo Zdrowia o zagrożeniu powiatach
fot. https://pixabay.com/ TobiasRehbein
Autor Natalia Niewczas - 13 Sierpnia 2020

Nowe powiaty objęte obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia wprowadza poważne zmiany

Ministerstwo Zdrowia już parę dni temu postanowiło wprowadzić trzystopniową skalę zagrożenia epidemiologicznego, dzielącą nasz kraj na strefy czerwoną, żółtą i zieloną. Strefy czerwona i żółta to te, w których związane z koronawirusem niebezpieczeństwo jest potencjalnie największe. Ich mieszkańcy mogą liczyć się z wprowadzeniem dodatkowych restrykcji.

Ministerstwo Zdrowia ogłasza wprowadzenie zmian. W swoim wystąpieniu wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński wspomina o nowym rozłożeniu stref czerwonej i żółtej oraz niepokojącym przyroście nowych dziennych zachorowań na COVID-19 w między innymi powiecie tatrzańskim. Sytuacja epidemiologiczna pozostaje napięta.

Koronawirus obecny w żywności? Niepokojące wyniki badańKoronawirus obecny w żywności? Niepokojące wyniki badańCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia udziela nowych informacji

Ministerstwo Zdrowia zapewnia obywatelom Polski swobodny przepływ wszystkich istotnych danych dotyczących rozwoju pandemii koronawirusa w naszym kraju. Podczas konferencji prasowej w czwartek 13 sierpnia głos zabrał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Polityk wyjaśnia, że w Polsce zmieni się nieco rozkład tak zwanych stref czerwonych i żółtych.

- Od piątku 18 powiatów będzie objętych obostrzeniami - strefami żółtymi i czerwonymi - czyli o jeden mniej niż dotychczas - zapowiada wiceminister zdrowia.

Według doniesień portalu wiadomości.wp.pl od piątku 14 sierpnia w strefie czerwonej będą znajdować się następujące powiaty i miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, nowosądecki, Nowy Sącz, ostrzeszowski, Rudę Śląską, Rybnik, rybnicki, wieluński oraz wodzisławski. Strefę żółtą ustanowią natomiast powiaty: cieszyński, pszczyński, wieruszowski i Żory.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. GW: Rząd chce sprzedawać lasy. Grunty mają trafić pod zabudowę deweloperów

Co więcej, niechlubną żółtą strefę zasilą także niektóre, oznaczane dotychczas jako zielone powiaty: Biała Podlaska, grajewski, limanowski, nowotarski i raciborski. Jednocześnie aż cztery powiaty znalazły się na liście ostrzegawczej. Dodatkowe restrykcje mogą obowiązywać w powiatach: kępińskim, słubickim, tatrzańskim i zwoleńskim, jeżeli panująca w nich obecnie sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie poprawie.

Tylko w czwartek 13 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 811 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie od początku trwania pandemii z powodu COVID-19 zmarło aż 1844 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Niespodziewana reakcja Tomasza Komendy doprowadza do łez. Zobaczył coś, co bardzo go poruszyło i było gestem w jego stronę
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł