Ministerstwo Zdrowia ujawnia nowy plan działania
East News/Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 10.01.2020. Konferencja wiceminister zdrowia Jozefy Szczurek-Zelazko i prezesa NFZ Adama Niedzielskiego w sprawie wyceny swiadczen w zakresie psychiatrii dzieci i mlodziezy.
Autor Barbara Bujar - 13 Września 2020

Adam Niedzielski ujawnił nowe plany Ministerstwa Zdrowia. Mają pomóc w walce z epidemią, nie każdy będzie jednak zadowolony

Ministerstwo Zdrowia znów przekazuje nowe informacje. Według Adama Niedzielskiego plan szczepień na koronawirusa jest coraz bliższy realizacji. O szczegółach działania szef resortu zdrowia opowiedział niedawno w programie "Newsroom". Zwrócił uwagę między innymi na datę dostępności szczepionek oraz ich koszt. Podane informacje nie wszystkim mogą się spodobać.

Ministerstwo Zdrowia po raz podejmuje temat szczepień na koronawirusa. Jeszcze niedawno informowaliśmy, że Komisja Europejska, w której skład wchodzi także Polska, podpisała już pierwszą umowę na zakup leku, a dodatkowo prowadzi rozmowy z czterema innymi koncernami. W związku z trwającymi testami wciąż nie było jednak wiadomo, kiedy szczepionka zostanie rozprowadzona po krajach Unii Europejskiej. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej.

- Przypomnę, że Komisja Europejska zawarła pierwszą umowę, faktycznie z koncernem brytyjsko-szwedzkim na dostawy tej szczepionki. Ona jest w tej chwili na etapie badań klinicznych - informował wówczas rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem. Uczył dzieci w szkole, sanepid zapowiada poszukiwania potencjalnie zainfekowanychNie żyje ksiądz zarażony koronawirusem. Uczył dzieci w szkole, sanepid zapowiada poszukiwania potencjalnie zainfekowanychCzytaj dalej

Nowe szczegóły w sprawie szczepień na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia informuje

Jak donosi Fakt24, podczas ostatniego spotkania w programie money.pl "Newsroom" minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził piątkowe słowa Andrusiewicz i przyznał, że szczepionka na koronawirusa na pewno trafi do Polski. W tym celu powstać miała specjalna grupa zakupowa, która będzie odpowiedzialna za nabycie leku. Na ten moment szef resortu nie zdradził jednak, od której firmy szczepionki zostaną finalnie pobrane.

W wypowiedzi pojawiły się jednak inne szczegóły, na które od miesięcy czekało wielu Polaków. Niedzielski zdradził, kiedy najprawdopodobniej będzie można spodziewać się szczepionki. Jak przekazał, jeden z producentów powiadomił, że szczepionka może być gotowa już w grudniu. Oznacza to, że Polacy będą mogli z niej skorzystać w okolicach marca lub kwietnia. Leków powinno starczyć dla wszystkich obywateli, ponieważ ze względu na parytet ludności, nasz kraj ma uzyskać do nich dostęp w pierwszej kolejności.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Rząd będzie majstrował przy przepisach związanych z wymiarem czasu pracy. Zmiany niedługo

Problemem okazuje się jednak koszt sczepienia. Choć Unia Europejska cały czas pracuje nad projektem obywatelskim, dzięki któremu byłyby one darmowe, na ten moment nie można na to liczyć. Na szczęście opłata, o której mówi się obecnie, ma być jedynie symboliczna. Za każdą dawkę państwo ma zapłacić 2 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najgorsza wiadomość w niedzielę rano. Media właśnie przekazały, nie żyje
  2. Jackowski wyjawił, co będzie działo się jesienią. Mówi o największym skarbie Polaków
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Sklep z Rancza istnieje naprawdę. Klienci masowo pytają o jeden produkt, właścicielka zaciera ręce

Następny artykuł