Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany
pixabay.com/Mufid Majnun
Autor Natalia Niewczas - 13 Października 2020

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło poważną zmianę. Nie każdy ją dostrzegł

Ministerstwo Zdrowia od miesięcy na bieżąco aktualizuje dane dotyczące rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Informacje pojawiają się między innymi na oficjalnym profilu ministerstwa na Twitterze. Od soboty resort wprowadził w publikowanych raportach pewną ważną zmianę.

Ministerstwo Zdrowia przekazuje najnowsze statystyki dotyczące potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19 i liczby spowodowanych zakażeniem zgonów. Do niedawna w oficjalnych danych resortu uwzględniano także wiek, płeć oraz miejsce zamieszkania zmarłych pacjentów. Od soboty 10 października dodatkowe informacje nie są już publikowane.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zmienia publikowane raporty

Ministerstwo Zdrowia nie pierwszy raz wprowadza zmiany dotyczące sposobu raportowania przebiegu epidemii w naszym kraju. Tym razem, w piątek 9 października, resort ogłosił, że szczegółowe dane takie jak wiek, płeć czy miejsce zamieszkania zmarłych pacjentów, nie będą już publikowane. Na oficjalnym profilu ministerstwa pojawi się sama liczba zgonów. O wyjaśnienie decyzji poprosili przedstawiciele portalu medonet.pl.

W odpowiedzi Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że zmiana ma związek z obszernością przekazywanych informacji. Co za tym idzie, jak przekazują przedstawiciele resortu, modyfikacje były konieczne ze względów technicznych.

- W związku z ograniczoną liczbą znaków wiadomości sms i wydłużającą się formą przekazywanych wiadomości tekstowych, od soboty (10.10) raporty dotyczące zakażeń nie zawierają bardziej szczegółowych danych dotyczących osób zmarłych. W raportach prezentowane są pozycje osób zmarłych z powodu COVID-19 oraz zmarłych z powodu nałożenia się zakażenia koronawirusem na inne choroby współistniejące - przekazuje resort.

Jak się okazuje, w obecnej sytuacji szczegółowe informacje można uzyskać wyłącznie u rzeczników poszczególnych województw. Możliwe jest także zwrócenie się do wojewódzkich stacji sanepidu.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.W Milionerach niewiarygodnie trudne pytanie. Widownia zamarła, mało kto zna odpowiedź
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

W poniedziałek 12 października Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 4394 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Tego samego dnia resort poinformował o śmierci kolejnych 35 polskich pacjentów. Cały czas przybywa również tak zwanych “ozdrowieńców”. W naszym kraju za wyleczonych z choroby COVID-19 uznaje się ponad 80 tys. osób.

Epidemiolog ostrzega Polaków przed nadchodzącymi świętami. „Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe”Epidemiolog ostrzega Polaków przed nadchodzącymi świętami. „Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe”Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  2. Księżyc pod lupą europejskich astronomów. Tak dokładnych badań jeszcze nigdy nie prowadzono
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Jeden szczegół na banknocie 100 zł i możesz nieźle zarobić. Kolekcjonerzy od dawna na nie polują

Następny artykuł